Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Víkendová dopravně bezpečnostní akce

OLOMOUCKÝ KRAJ - 14 opilých řidičů usedlo o víkendu za volant. 

S ohledem na opakovaný, nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti v období letních prázdnin se policisté zaměřili na dopravní kázeň řidičů.

Od pátku do neděle proběhla celorepubliková dopravně bezpečnostní akce zaměřená zejména na kontrolu dodržování stanovené rychlosti, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, telefonování za jízdy, technický stav či dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek.

V průběhu akce policisté v Olomouckém kraji zkontrolovali 2 660 vozidel. Při kontrole zjistili 369 dopravních přestupků, z toho 333 vyřešili na místě v příkazním řízení v celkové výši 124 600 korun a 36 přestupků oznámili příslušným správním orgánům. Nejčastějším přestupkem bylo nedodržení nejvyšší dovolené rychlosti a to u 106 řidičů. U 53 motorových vozidel policisté zjistili nevyhovující technický stav. 31 řidičů nepoužilo při jízdě bezpečnostní pás. Bohužel i na opilé řidiče policisté narazili. 14 řidičů řídilo motorová vozidla pod vlivem alkoholu a jeden řidič pod vlivem omamné a psychotropní látky.

Chceme upozornit řidiče, že v dopravních kontrolách budeme nadále pokračovat.

por. Mgr. Libor Hejtman
1. července 2019

vytisknout  e-mailem