Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Silvestr 2017 a Nový rok 2018

KRAJ: Tragická nehoda i neštěstí v baru. 

1.1. 2018 9:00

Za prvních 7 hodin roku 2018 řešili policisté 140 událostí (v součtu s večerem 197), což zhruba odpovídá číslům z minulých let. Kromě několika potyček na ulici, rozepří v barech a krádeží jsme museli řešit i několik vážných událostí. 

V prostoru 192 km dálnice ve směru na Vyškov došlo krátce před jednou hodinou k dopravní nehodě, při které řidič narazil do středových svodidel. Podle prvotního šetření z vozu vystoupil, překonal svodidla a bohužel vstoupil do jízdní dráhy dodávky v protisměrném jízdním pásu. Sedmadvacetiletý muž na místě zemřel. Provoz na dálnici byl po dobu vyšetřování několik hodin omezen, řidič dodávky absolvoval dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem. Okolnosti tragické nehody vyšetřují policisté.

Kolem čtvrté hodiny ranni spěchali brněnští policisté i záchranáři do jednoho z vinohradských barů. Tam měl podle svědků a prvotního prověřování neodborně manipulovat s legálně drženou zbraní devětadvacetiletý muž. Přitom si prostřelil hlavu. Jak přesně k události došlo a zda při ní hrál roli alkohol, prověřují kriminalisté. Muž byl transportován do nemocnice. 

O půl sedmé došlo k dopravní nehodě v Brně v ulici Přístavní, osobní vůz Renault tam skončil na boku. Devětadvacetiletá řidička přes zranění zvládla absolvovat dechovou zkoušku. Vzhledem k pozitivnímu výsledku (více než 2 promile) putovala na odběr krve.

Břeclavští policisté zjišťují, kdo v ulici Za Bankou poškodil parkovací automat. Neznámý pachatel do něj vhodil zábavnou pyrotechniku a způsobil tak škodu 60 tisíc korun. 

31.12. 2017 Poslední hodiny roku 2017 zatím probíhají bez vážnějších událostí,  do 23.55 jsme v kraji zaznamenali asi 60 oznámení na linku 158.

por. Pavel Šváb, 31.12. 2017

Zvukový soubor přiložen níže.

Vzhledem k tomu, že se blíží závěr roku a s ním spojené silvestrovské oslavy, tak v pohotovosti budou jako každoročně i  brněnští policisté, kteří dohlédnou na bezpečnost a veřejný pořádek. Posílíme hlídky pořádkové služby zejména na rizikových místech v centru města. Do opatření se zapojí také dopravní policisté, kteří si posvítí na podnapilé řidiče. Při odpalování zábavné pyrotechniky postupujte s nejvyšší opatrností a podle návodu, ať nedojde ke zbytečnému neštěstí.

Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje přeje všem pevné zdraví, hodně štěstí a pohodový start do roku 2018!

por. Andrea Cejnková, 29. prosince 2017

vytisknout  e-mailem