Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Střelce soudce vyhostil

BRNO: Jedenatřicetiletý muž měl při sobě při zadržení plynovou pistoli i s náboji. 

AKTUALIZACE pondělí 23. prosince 2019 v 9 hodin

Vyšetřování pátečního incidentu se střelbou v Lidické ulici jsme zpracovali ve zkráceném přípravném řízení. Toto jsme ukončili návrhem na potrestání. Soudce návrh na vyhoštění a propadnutí věci, nalezené plynové pistole a zásobníku s náboji, akceptoval. Jedenatřicetiletý cizinec, který nebyl ani v rodné zemi doposud trestán a s policií a soudem plně spolupracoval, musí Českou republiku opustit do 27. prosince 2019. Do ČR se nesmí vrátit dalších osmnáct měsíců. K incidentu sdělil, že si pistoli koupil v pátek. Chtěl se s ní pochlubit a zároveň ji vyzkoušet. Přitom dvakrát vystřelil. Jednou v budově a následně ve dvorním traktu.

Po vystřízlivění v policejní cele jsme v neděli také vyslechli v souvislosti s případem dalšího zadrženého cizince. Přestupkové jednání sedmatřicetiletého muž, který byl na místě v době incidentu, jsme vyřešili blokovou pokutou.

AKTUALIZACE sobota 21. prosince 14 hodin

V souvislosti s případem jsme vypátrali sedmatřicetiletého muže, který se pohyboval na místě v době incidentu. Pro jeho silnou podnapilost jsme jej zatím nemohli vyslechnout a zjistit jakou roli v případu případně hraje. V pátek v podvečer zadrženého muže, který byl agresivní a nadýchal přes tři promile, vyslechneme rovněž po jeho vystřízlivění. Případ zatím zpracováváme jako výtržnictví ve zkráceném přípravném řízení. Trest tedy mohl být vynesen v nejbližší době.

AKTULIZACE 19 hodin

Krátce po 18. hodině jsme poblíž místa činu zadrželi jedenatřicetiletého muže. Ten měl u sebe plynovou pistoli i s náboji. Kriminalisté na případu nadále pracují.

V pátek po poledni přijali brněnští policisté oznámení o tom, že se v dvorním traktu v jednom z domů v Lidické ulici se pohybuje ozbrojený muž. Navíc měl ze zbraně vystřelit. Na místo byly vysláni policisté včetně zásahové jednotky. Situaci ze vzduchu monitoroval policejní vrtulník. Na místě policisté postupně prohledali všechny prostory, kde mělo dojít ke střelbě. Žádnou ozbrojenou osobu ale na místě nevypátrali. Při nahlášeném incidentu nebyl nikdo zraněn. Podle zjištění kriminalistů nebyla ohlášená střelba vedena na konkrétní osobu. Policie pracuje také s možnou variantou, že se nestřílelo z ostré zbraně. V úvahu přichází, že mohlo jít o signální pistoli či plynovou pistoli. Policisté případ dále vyšetřují.

por. Bohumil Malášek, 20. prosince 2019

vytisknout  e-mailem