Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Zajištěno dalších 13 migrantů (AKTUALIZACE: neděle 7.8.)

KRAJ: Hlídky využívají i technické prostředky. 

AKTUALIZACE Od pátku do nedělního večera jsme zajistili (v jednom případě i díky pomocí kolegů z MP Hodonín) dalších 110 migrantů, převážně mladých mužů ze Sýrie. Narazili jsme na ně ve vlacích i ve volném terénu na Břeclavsku a Hodonínsku. Jako je obvyklé při větších záchytech,  se zpracováním jednotlivých případů nám pomáhají i jiné kraje.

07.08.2022, mjr. Pavel Šváb

Dalších 13 migrantů zajistili během včerejška policisté, tentokrát v katastru obcí Hrušky, Moravská Nová Ves a také v Hodoníně. O zatížení nejen cizineckých policistů svědčí i narůstající počty zajištěných běženců. Za květen jich bylo v rámci kraje 84, následující měsíc 165, v červenci pak 383. Policisté hlídkují na zelené hranici, i na hraničních přechodech. Využíváme i technické prostředky: detektor tlukotu srdce, vozidlo s termovizí, spolupracujeme  s leteckou službou  (drony, vrtulník). V případě větších záchytů nám se zpracováním jednotlivých případů pomáhají i jiné kraje.
V úterý se přímo na hraničním přechodě na dálnici D2 podařilo zajistit tři mladé Syřany a zároveň i zadržet převaděče, který je v osobním autě převážel. Cizinec je podezřelý z přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice.

04.08.2022, mjr. Pavel Šváb

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem