Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Poslední prázdninový víkend

KRAJ: Opatření pomalu končí, policisté na silnicích zůstanou. 

18:30

Situace na silnicích je bezproblémová. Do 17. hodiny jsme řešili pouze 10 nehod bez vážnějších následků, jednou jsme využili i nachystané vozidlo odtahové služby. 

16:15

Provoz na komunikacích je zatím poklidný. Na komunikaci D 46 ve směru na Vyškov (8,5 km) se střetla dodávka a 2 osobní auta. Místo je s opatrností průjezdné levým jízdním pruhem. 

Za pátek a sobotu řešili policisté 48 dopravních nehod, na čtyřech z nich měly podíl návykové látky u řidičů. Vyšší sobotní čísla bezesporu ovlivnilo deštivé počasí, na které již řidiči nejsou zvyklí. Nehody v kraji se doposud obešly bez vážnějších následků. Do nedělního večera budou hlídky v rámci akce "Šťastný návrat" na hlavních tazích a zejména tam, kde je provoz omezen. Na dvou místech v kraji je ve spolupráci s Českou kánceláří pojistitelů nachystán i vůz odtahové služby. Spolu s policejní hlídkou v případě technické závady či dopravní nehody v opravovaných úsecích se okamžitě přesunou k místu problému tak, aby mohla být neprodleně odstraněna překážka v silničním provozu. 

Příští týden se policité přesunou do blízkosti škol a tam, kde je velká frekvence dětí. Zvláště v nejbližších dnech, než se školáci vrátí do běžného režimu, jezděte maximálně obezřetně. Kromě přechodů pro chodce budou policisté v rámci kampaně "Zebra se za tebe nerozhlédne" přímo ve třídách v kontaktu se žáky prvního stupně. 

V rámci celých prázdnin jsme oproti loňskému roku zaznamenali vyšší počet nehod, nejčastější příčinou byl nesprávný způsob jízdy (nedodržení bezpečné vzdálenosti, vjetí do protisměru, nevěnování se řízení). Při nehodách v kraji zahynulo o prázdninách 15 lidí, což je o dva méně, než v loňském roce. 

mjr. Pavel Šváb, 2.9. 2018

Odkazy do noveho okna

motohlídka

motohlídka 

Detailní náhled

Nachystaná odtahovka

Nachystaná odtahovka 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem