Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Servis z okresu

Bruntál - jízdy pod vlivem alkoholu 

Jízdu pod vlivem alkoholu ukončila nehoda

V průběhu čtvrtečního dne 30. 12. 2018 policisté řešili šest dopravních nehod, z toho byly dvě pod vlivem alkoholu. Řidiči jsou podezřelí z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a hrozí jim trest odnětí svobody až do výše tří let, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

V 20:25 hodin mezi Krnovem a obcí Krásné Loučky řídil 27letý muž vozidlo Volkswagen a při průjezdu pravotočivou zatáčkou dostal smyk. Přejel do protisměru a následně sjel do levého příkopu. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnoty kolem 2 promile. Řidič doznal, že vypil před jízdou alkohol, konkrétně šest velkých odlivek tvrdého alkoholu. Na místě mu policisté zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Na vozidle vznikla škoda ve výši 2 tisíce korun.

O tři hodiny později řešili policisté nehodu pod vlivem alkoholu v obci Holčovice. Vozidlo Škoda řídil 34letý muž, který při průjezdu levotočivou zatáčkou dostal smyk. Vjel za levý okraj a narazil do kovového zábradlí mostu. Při nehodě utrpěl řidič lehké zranění. Dechová zkouška u něj vykázala hodnoty přesahující 2 promile a policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz. Způsobená škoda činí 90 tisíc korun.

Řídil v zákazu řízení a ještě pod vlivem alkoholu

Krnovští policisté při silniční kontrole v 00:25 hodin dne 21. 12. 2018 zastavili 30letého muže, který řídil vozidlo Kia. Muž u sebe neměl řidičský průkaz, dechová zkouška u něj vykázala hodnoty přesahující 2 promile. Lustrací v evidencích policisté dále zjistili, že muž má soudem uložen zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel pro všechny skupiny a to do května roku 2020. Je tedy podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

por. Bc. Pavla Jiroušková

21. 12. 2018

vytisknout  e-mailem