Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Kamiony pod drobnohledem

KRAJ - SVITAVSKO - Zaměřili jsme se na řidiče i náklad. 

Foto PČR - HB detektorFoto PČR - HB detektor

Včerejšího dne proběhla na svitavsku krajská součinnostní dopravně bezpečnostní akce „X“. Na akci se podílela služba dopravní policie, služba cizinecké policie, Generální ředitelství cel, Centrum služeb pro silniční dopravu a státní odborný dozor.

Cílem byla kontrola všech typů vozidel, zda dodržují stanovené předpisy zejména se zaměřením na pátrání po odcizených motorových vozidlech, věcech i osobách neoprávněně se zdržujících na území České republiky v souvislosti s migrací. Kontrolováno bylo i upevnění nákladu a hmotnostní limity vozidel včetně kontroly dodržování podmínek přepravy výrobků podléhajících spotřební dani.

V průběhu dne jsme prověřili na 80 většinou nákladních vozidel i s jejich řidiči. U 14 z nich jsme zjistili porušení, které jsme vyřešili uložením blokových pokut a ve dvou případech i kaucí v celkové částce 25.000,- Kč. Jeden ze šoférů za volant usedl dokonce pod vlivem alkoholu. Jeho prohřešek bude následně řešit příslušný správní orgán. Za porušení hmotnostních limitů vozidel bylo Celní správou na místě uloženo celkem 5 pokut v celkové výši 40.000 korun. 

Policisté ve vozidlech hledali speciálně vytvořené úkryty, kde by se mohly nacházet osoby, které se zdržují na území ČR neoprávněně, anebo pašovaná chráněná zvířata pomocí HB dektoru, který monitoruje frekvenci srdeční činnosti.

Při kontrole nebyl odhalen žádný cestující ani náklad, který by neoprávněně pobýval na území České Republiky.

19. února 2020
kpt. Mgr. Jiří Tesař
Koordinátor prevence

Odkazy do noveho okna

Foto PČR

Foto PČR 

Detailní náhled

Foto PČR

Foto PČR 

Detailní náhled

Foto PČR

Foto PČR 

Detailní náhled

Foto PČR

Foto PČR 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem