Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

AKTUALIZACE - Žádáme svědky o spolupráci

LIBEREC – Policisté z Obvodního oddělení Liberec – Vápenka vyšetřují poškození zařízení vlakové soupravy. 

AKTUALIZACE - 5. března 2020

Děkujeme veřejnosti za spolupráci při pátrání po totožnosti důležitých svědků případu, o němž jsme Vás informovali 11. února 2020. Osoby podaly vysvětlení k předmětné události a nyní probíhají standardní úkony trestního řízení.

por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence

________________________________________________________________________________________________________________

V neděli 26. ledna kolem šesté hodiny zahájilo cestování vlakovou soupravou několik osob na trati z Jablonce nad Nisou do Liberce. Skupinka bezmála dvaceti cestujících po přicestování na liberecké hlavní nádraží přestoupila na další vlakový spoj do České Lípy, Nového Boru a Mimoně. Během cesty vlakové soupravy na zmiňované trati, došlo zatím z blíže nezjištěných příčin k poškození ověřovače platnosti bezkontaktních čipových karet, tzv. validátoru. Na zcela neupotřebitelném přístroji tak vznikla škoda ve výši 15 tisíc korun.

Liberečtí policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci, za který pachateli v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody až na jeden rok.

V souvislosti s vyšetřováním pátrají liberečtí policisté po důležitých svědcích, zejména ze skupinky cestujících osob.

Obracíme se tedy na veřejnost a cestující z vlakového spoje se žádostí o spolupráci při zjištění totožnosti osob na zveřejněných fotografiích. Současně také žádáme osoby, které se na snímcích poznávají, aby se policistům ozvaly prostřednictvím bezplatné linky 158 nebo se dostavily se svým svědectvím na Obvodní oddělení Liberec – Vápenka, případně na kteroukoli policejní služebnu. Veškerá takto získaná svědectví by policistům mohla být výrazným způsobem nápomocna k objasnění případu.

Pátráme také po totožnosti dvou možných svědků události, a to po muži se světle hnědými vlasy, v maskáčové bundě s kapucí, v níž byla vložena také kapuce černé mikiny se světle zeleným pruhem. Muž měl na sobě béžové nebo světle hnědé kalhoty a černo-oranžovou obuv. Dále pak také po dalším mladém muži, který měl oblečenu světlou bundu s bílým nápisem „RTR“ v černém poli, s prvním zrcadlově obráceným R. Muž měl na hlavě černého kulicha s bílým nápisem, černou mikinu s kapucí, černé kalhoty a černou obuv s bílou podešví. Oba tito svědci by do případu mohli vnést zásadní informace důležité pro probíhající vyšetřování.

11. února 2020
por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence
Liberec

Odkazy do noveho okna

Ověřovač čipových karet

Ověřovač čipových karet 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem