Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Zpráva z oddělení prevence - Jaro na pražské prevenci

V jarních měsících se oddělení prevence Krajského ředitelství policie hl. města Prahy zaměřovalo zejména na aktivity spojené s počínajícím jarním počasím a zařadilo mezi své preventivní počiny mimo oblíbených a žádaných preventivních přednášek od MŠ až po seniorskou populaci též venkovní aktivity, které se nesly v duchu Dnů IZS, Dnů dětí, cyklohlídek, spoluprací na dopravních bezpečnostních akcích, ale i aktivitách na dětských dopravních hřištích. Součástí jarních měsíců bylo taktéž vyhodnocení literární a výtvarné soutěže pro malé cyklisty s názvem „Bezpečný cyklista“, které přineslo pozitivní ohlasy ze strany veřejnosti. 

Venkovní preventivní aktivity odstartovaly v dubnu „Dnem IZS“ v Aquapalace Praha, kde se mohli nejen malí návštěvníci radovat z ukázek policejní práce. Mezi nové aktivity byl zařazen „Běh pro Světlušku“, který odstartoval v pražské Stromovce 21. 4. 2022. Nadšení účastníků bylo obdivuhodné. V rámci této akce preventisté nabídli veřejnosti nejen povídání o bezpečném pohybu za snížené viditelnosti, ale také o bezpečí v dopravě jako takovém.

Měsíc květen sebou přinesl mnoho venkovních aktivit, kterých se oddělení prevence účastní každoročně. Počátek měsíce patřil „DD Cupu“, tedy běžeckému závodu pro děti, který se konal v Dolních Počernicích. Jednalo se již o 23. ročník Memoriálu Lucie Hanušové. V průběh měsíce se preventisté věnovali též aktivitám na kole, tudíž dopravním bezpečnostním akcím ve spolupráci s dopravní policií. První vlaštovkou byly cykloakce ve smíšených hlídkách, které se osvědčily a byly přínosné jak z pohledu prevence, tak přímého výkonu služby. Mezi další aktivity se řadily výpomoci na dětských dopravních hřištích, kde se oddělení prevence ve spolupráci s BESIP (oddělením Ministerstva dopravy ČR koordinující činnosti v oblasti bezpečnosti na pozemních komunikacích) zaměřovalo na dopravní výchovu a rozšíření povědomí o problematice v dopravě. Navštívili jsme taktéž „Den IZS v Radotíně“, který se konal 21. 5. 2022. Poslední květnový víkend jsme působili na „Legendách“ v pražských Holešovicích, na „Dni IZS na Vypichu“, na „ABC Festivalu“ v pražském Národním zemědělském muzeu a na Císařské louce, kde probíhal „Dětský den“ pod záštitou Prahy 5. Konec měsíce byl ve znamení hezkého počasí a ním spojenými aktivitami u vody, tudíž se preventisté poslední květnový den vydali na Veslařský ostrov na Praze 4, kde se ve spolupráci s Poříčním oddělením a Policejním prezidiem konala aktivita pod názvem „Bezpečně u vody“, která je zaměřená na bezpečný pohyb a pobyt u vody.   

OP_2022-04-12.jpgOP_2022-04-14.jpgOP_2022-05-28-3.jpgOP_2022-05-28-4.jpgOP_2022-05-12.jpgOP_2022-05-28-5.jpgOP_2022-05-28-1.jpgOP_2022-05-31-1.jpgOP_2022-05-31-2.jpgOP_2022-05-28-2.jpg

vytisknout  e-mailem