Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

„Zpomal, prosím“

Ms kraj – vyhodnocení výtvarné a literární soutěže 

…řidič osobního vozidla, při projíždění pravotočivé zatáčky, nepřizpůsobil rychlost jízdy povětrnostním podmínkám a na mokré vozovce dostal s vozidlem smyk. Následně přejel do protisměru jízdy, kde levou stranou vozidla narazil do dalšího osobního vozidla, přičemž střetem došlo k odhození obou vozidel mimo komunikaci…

Za období prvních jedenácti měsíců evidují policisté v Moravskoslezském kraji více než devět tisíc nehod. Téměř v devíti stech byla hlavní příčinou nepřiměřená rychlost.
 
Do celostátní výtvarné a literární soutěže s názvem „ZPOMAL, PROSÍM“, kterou vyhlásil Tým silniční bezpečnosti ve spolupráci s Policií České republiky, se mohly zapojit všechny školky či školy nejen v našem kraji. A právě letošní téma soutěže předznamenalo výběr místa slavnostního předání ocenění vítězům. Dnes dopoledne proběhlo v budově dálničního oddělení Ostrava slavnostní vyhlášení vítězů krajského kola, jemuž předcházel v minulém týdnu výběr oněch 12 nejlepších (3 v každé ze 4 kategorií). Úkol to byl opravdu nelehký, neboť výkresů i literárních děl byly desítky. Ceny dětem předali zástupce moravskoslezské dopravní policie kpt. Mgr. René Klímek, Zdravotní pojišťovny MV Ing. Eva Nádvorníková a krajský koordinátor BESIPu Bc. Pavel Blahut. Oceněné děti i jejich rodiče si rovněž mohli prohlédnout pracoviště, techniku či služební vozidla „dálničních“ policistů. Byť je dnes pátek třináctého, pro desítku dětí a jejich rodiče bylo dnešní slavnostní dopoledne díky policistům dálničního oddělení Ostrava v čele s vedoucí npor. Mgr. Gizelou Chládkovou velmi pozitivním zážitkem.
 
Díla dětí, která se umístila na 1. – 3. místě v každé z kategorií, postupují do republikového finále. Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem dětem za účast v soutěži.

por. Mgr. Lukáš Kendzior
oddělení prevence
13. prosince 2019
 

vytisknout  e-mailem