Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Znojemské historické vinobraní 2022

ZNOJEMSKO: Zaměříme se na řidiče a pouliční kriminalitu. 

Ve Znojmě se 9. až 11. září 2022 koná tradiční kulturně společenská událost „Znojemské historické vinobraní“. Očekáváme, že se v centru města budou pohybovat desítky tisíc lidí. V souvislosti s bujarým veselím a konzumací alkoholu předpokládáme, že může docházet k narušování klidu a veřejného pořádku, kapesním krádežím a celé řadě dalších deliktů. Z toho důvodu Policie České republiky ve spolupráci s Městskou policií Znojmo naplánovala bezpečnostní opatření. Cílem je chránit bezpečnost osob a majetku, nedopustit narušení klidu a veřejného pořádku a ohrožení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.
     Naším úkolem bude v co největší míře eliminovat „pouliční kriminalitu“ a zabránit řízení vozidel pod vlivem alkoholu. Do akce budou nasazeni dopravní policisté, pořádková policie, psovodi se psy, jízdní oddíl na koních, služba kriminální policie a vyšetřování a Městská policie Znojmo. V průběhu celého policejního opatření se budou mezi návštěvníky pohybovat policisté v uniformách, kriminalisté v civilním oblečení a strážníci městské policie.
     Upozorňujeme řidiče, že během konání "Znojemského historického vinobraní" budou ve městě obvyklá dopravní omezení a uzavírky. Průjezd Znojmem po silnici I. třídy č. 38 bude odkloněn. Další uzavírky se týkají Městské památkové rezervace. Zdůrazňujeme řidičům, aby důkladně sledovali a respektovali zákazy vjezdů a dopravní značení.
     Připomínáme návštěvníkům Znojemského vinobraní, aby byli ostražití a měli sebe i svoje věci pod kontrolou. Takovéto akce lákají nejen ty, kteří se chtějí bezstarostně bavit, ale i kapesní zloděje, kteří s neuvěřitelnou drzostí a šikovností využívají každé chvilky nepozornosti rozjařených hostů. Snadno se pak zmocňují například jejich peněženek nebo mobilních telefonů. Věnujte proto zvýšenou pozornost bezprostřednímu okolí. Buďte opatrní a nedávejte zlodějům šanci.

por. Mgr. Lenka Drahokoupilová, 2. září 2022

vytisknout  e-mailem