Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Zneužili cizí platební karty

DĚČÍNSKO - S pomocí ukradených karet chtěli vybrat peníze; Vykradená kůlna... 

Zneužili cizí karty

     Z přečinů poškození cizí věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku je podezřelý 32letý muž z Děčína. Podle zjištěných důkazů v polovině září letošního roku v supermarketu odcizil z nákupního vozíku odloženou peněženku s osobními doklady, finanční hotovostí a platebními kartami. Bezprostředně po krádeži ve dvou případech zneužil jednu z platebních karet k výběrům hotovosti v herně.

     Druhou kartu poskytl 37letému muži, který se z ní také pokusil ve stejné herně vybrat hotovost, oba pokusy této transakce byly z důvodu překročení limitu zamítnuty. I jeho komplic už si převzal sdělení podezření z přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

     Dvaatřicetiletý lapka je dále podezřelý, že o několik dnů později úmyslně poškodil při útěku před prodavačkou samoobslužné posuvné dveře v obchodním centru, čímž způsobil poškozené společnosti čtrnáctitisícovou škodu. Oběma mužům hrozí v případě uznání viny až dvouleté tresty odnětí svobody.

Vykradená kůlna

     Ze zločinu krádeže je podezřelý neznámý pachatel, který se v katastru obce Malá Veleň vloupal do kůlny u rodinného domu. Odcizil sadu kol z lehkých slitin i s pneumatikami, celková škoda byla vyčíslena na dvacet tisíc korun. Zloději hrozí za vloupání v doně nouzového stavu až osmiletý trest odnětí svobody.

Řídil i přes zákaz

     Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je podezřelý 40letý muž, kterého v úterý odpoledne zastavili v Jílovém strážníci městské policie. Sedl si za volant, i když má rozhodnutím děčínského magistrátu vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Policisté muži sdělili podezření z přečinu, za jehož spáchání mu v krajním případě hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

11. listopadu 2020, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pio@pcr.cz

vytisknout  e-mailem