Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Znáte totožnost tohoto muže?

Neoprávněně na sebe převedl několik společností a z jejich účtů odcizil miliony korun. 

Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality se zabývají případem neoprávněného převodu několika společností. Dosud neznámý muž v průběhu letošního roku na sebe převedl sto procentní podíl několika společností a to bez vědomí a souhlasu jednatelů. Na základě převodu se stal jejich jednatelem a získal oprávnění k veškerému majetku společností, ale i k jejich bankovním účtům. Převod společností provedl prostřednictvím falešných dokladů, falešných dokumentů a nepravých smluv vložených do Obchodního rejstříku. Tímto způsobem došlo k provedení změn v Obchodním rejstříku a tím se stal majitelem a jednatelem firem.

Na základě získaných oprávnění dosud neznámý pachatel v bance v pražských Dejvicích vybral z účtu společnosti celkem šest set tisíc korun a prostřednictvím internetového bankovnictví převedl z účtu další více než dva miliony korun.

Neznámý muž rovněž neoprávněným převodem společností mohl vyvést i další majetek jako je obchodní podíl firmy či nemovitosti. Díky velmi rychlé práci kriminalistů, se však podařilo zbývající majetek společností a bankovní účty před další neoprávněnou manipulací zablokovat.

Bezpečnostní kamera v bance zachytila muže, který vybral z účtu nezákonně převedené firmy finanční hotovost. V případě, že muže na kamerovém záznamu poznáte, informace prosím sdělte na linku 158.  V případě dopadení a odsouzení pachateli za podvod a trestný čin zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění hrozí trest odnětí svobody v délce až osm let.

kpt. Eva Kropáčová
6. 9. 2019

vytisknout  e-mailem