Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Znásilnil ji v první květnový den

Den zasvěcený lásce mu nezabránil v tom být, násilnický vůči mladé dívce. Pomůžete ho vypátrat? 

Případ kvalifikovaný jako trestný čin znásilnění prošetřují kriminalisté prvního oddělení druhého policejního obvodu. Obětí je čtyřiadvacetiletá dívka.

K samotnému znásilnění mělo dojít nedlouho po páté ráno prvního května v oblasti Prahy 2 Vinohrad. Jen na vysvětlenou, k místu události nebudeme, především s ohledem na poškozenu, jakkoli více konkrétní. Nehledě na to, že pro samotné pátrání není tato skutečnost podstatná.

Co je ale podstatné je to, že se kriminalistům druhého policejního obvodu podařilo v rámci prošetřování zajistit další velice podstatné informace a důkazy. Díky tomu vědí, odkud kam hledaný dívku sledoval, a také se jim podařilo zajistit kamerové záběry, na kterých je dotyčný zachycen.

Proto v tuto chvíli můžeme jednoznačně konstatovat, že poškozená měla násilníka v patách už od ulice Ječná až do místa, kde následně došlo k samotnému znásilnění. Záběry bezpečnostních kamer navíc dokládají určitou odhodlanost hledaného. Ten totiž nepustil svou oběť z očí ani ve chvíli, kdy zašla do provozovny rychlého občerstvení na rohu ulice Jugoslávská a Tylovo náměstí.

Bohužel, i přes všechna tato zjištění, se kriminalistům prvního oddělení druhého policejního obvodu dotyčného zatím vypátrat a zadržet nepodařilo.

Proto se nyní obracíme s prosbou o pomoc při pátrání na širokou veřejnost. Prosíme každého, kdo muže v modré bundě a modrých kraťasech na záběrech bezpečnostních kamer poznáváte, znáte jeho totožnost, potažmo místo jeho pobytu či pohybu, aby se nám přihlásil prostřednictvím linky tísňového volání a tyto informace nám předal.

por. Mgr. Tomáš Hulan 10. 5. 2018

vytisknout  e-mailem