Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Známému vzal mobil

DĚČÍNSKO - Telefon odcizil během návštěvy; Kradl elektřinu; Objasněná krádež. 

Známému vzal mobil

     Z přečinu krádeže se bude zodpovídat 33letý recidivista, který je podezřelý, že během návštěvy u známého ukradl mobilní telefon. U výslechu se ke krádeži přiznal a uvedl, že mobil pak prodal za pár stovek neznámému člověku. V minulosti 14krát odsouzený muž je stíhaný na svobodě, v případě odsouzení se může vrátit do vězení až na tři roky.

Kradl elektřinu

     Až dva roky by mohl strávit za mřížemi 52letý muž, který kradl elektřinu. Je podezřelý, že po dobu čtyř měsíců neoprávněně odebíral elektrickou energii, kdy bez souhlasu dodavatele neodborně zasáhl do rozvaděče, kde odplomboval a následně připojil elektroměr, který byl odpojen z důvodu neplacení odebraného proudu. Škoda byla vyčíslena na více jak dvacet tisíc korun, muž obviněný z přečinu krádeže je trestně stíhán na svobodě.

Objasněná krádež

     Policisté dopadli zloděje, který se před dvěma týdny v Děčíně vloupal do kanceláře, kde odcizil finanční hotovost, sto stravenek a mobilní telefon. Celková škoda byla vyčíslena na sedmnáct tisíc korun, muži, který už byl v minulosti opakovaně odsouzen, policisté sdělili podezření z přečinu krádeže, za který by ho mohl soudce poslat až na tři roky do vězení.

7. května 2021, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pio@pcr.cz

vytisknout  e-mailem