Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Známe totožnost žháře

SVITAVY - Sdělili jsme mu obvinění z přečinu poškození cizí věci. 

Foto HZSFoto HZSJen osm dní stačilo kolegům z kriminální policie a vyšetřování k tomu, aby odhalili žháře, který způsobil požár sila na ul. 5. května ve Svitavách v blízkosti železničního koridoru. Odhalení bylo o to komplikovanější, že se nejedná o člověka, který by se ve Svitavách či v blízkém okolí běžně zdržoval.

Obviněným je sedmadvacetiletý, dříve trestaný muž bez stabilního zaměstnání a bydliště. Ten byl již v minulosti trestán pro majetkovou trestnou činnost. Uvedl nám, že do sila přišel den předem, kde s ostatními obyvateli popíjeli alkohol, ale pak se následně nepohodli a tedy ze sila odešel. Cítil se být jednáním ostatních uražen a chtěl jim pobyt v silu znepříjemnit. Druhý den odpoledne se vrátil, počkal, až všichni odejdou, a v přízemí založil požár. Během krátkého okamžiku celé silo zachvátily plameny. Způsobená škoda byla odborným vyjádřením vyčíslena na 220 000 korun.

Ze svého jednání se bude odhalený žhář zodpovídat před soudem. Ten mu v případě prokázání viny může uložit trest odnětí svobody až na jeden rok.

12. října 2018
por. Bc. Ondřej Zeman
tiskový mluvčí

Odkazy do noveho okna

Foto HZS

Foto HZS 

Detailní náhled

Foto HZS

Foto HZS 

Detailní náhled

Foto HZS

Foto HZS 

Detailní náhled

Foto HZS

Foto HZS 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem