Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Zloničtí občané uvítali policejní návštěvu

KLADENSKO – Zájem o preventivní policejní činnost projevily především místní ženy. 

Pracovnice z oddělení tisku a prevence územního odboru Kladno a policista  oddělení hlídkové služby zavítali na besedu mezi občany městyse Zlonice. Preventivní akce se uskutečnila v kulturním areálu v odpoledních hodinách dne 15. května 2018 pod záštitou zlonického spolku „Šance pro slušné“.

Policisté  při besedě na téma „Pozor na podvodníky a zloděje“ seznámili přítomné návštěvníky s různými případy trestné činnosti v kladenském okrese, které obohatili o policejními rady s preventivní tématikou. Po celou dobu přednášky přítomné účastnice bedlivě sledovaly daná témata a s nadšením  poslouchaly nejen veškerá upozornění, ale i případy trestné činnosti, které se udály v kladenském okrese. Návštěvnice vznesly i mnoho zvídavých dotazů a v průběhu besedování reagovaly na různé případy a preventivní upozornění svými připomínkami a aktivně se zapojovaly do diskuze.

 Beseda  se skládala z několika témat, jako je například podvodné jednání, kapesní krádeže, krádeže v ulicích,  v obchodních,  zdravotních zařízeních nebo v dopravních prostředcích, ale také informace o změnách v dopravě. Dále policisté předali přítomným občanům rady, jak se zachovat v nepředvídatelných situacích, ať už se jedná o odcizení dokladů, platební karty, peněženky, vloupání do sklepa a nebo ztráta orientace a zabloudění v lesním porostu. Nebylo opomenuto ani na informace, jak bezpečně vybírat u bankomatů a jak reagovat při ztrátě, či odcizení platební karty.  

Hlavním cílem této preventivní akce bylo předáním těchto informací především upozornit občany na různá úskalí a situace trestné činnosti, s kterou by se mohli někdy setkat, a to nejen v místě svého bydliště, ale i při nákupech nebo na dovolené v jiných městech.

Všichni přítomní projevili o setkání s preventivním zaměřením velký zájem a policejní návštěvu s poučným programem a popovídáním na vybraná témata hodnotili velmi kladně.

nprap. Jana Šteinerová

tisková mluvčí

P ČR  Kladno

18. dubna 2018

vytisknout  e-mailem