Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Zloději volno nemají

RYCHNOVSKO - Vloupání do chalupy i vozidla 

Volno mezi vánocemi a Silvestrem rozhodně neměli zloději na Rychnovsku. Policisté jednotlivých obvodních oddělení řešili hned několik oznámených událostí.
Pobyt nezvaného hosta objevili uživatelé rekreačního objektu v Orlických horách. Do chalupy se zloděj dostal po vyražení dveří ve verandě. Z domu, který důkladně prohledal, poté odcizil nářadí, plechový kanystr, mikrovlnnou troubu, nabíječku k traktoru a dvě železné traverzy. Majiteli způsobil škodu za téměř 10.000 korun. Případ  šetří policisté Obvodního oddělení Rychnov nad Kněžnou.
Vloupání do rekreačního objektu v Orlických horách přišli nahlásit poškození i na Obvodní oddělení Dobruška. I v tomto případě zloděj vypáčil vstupní dveře a po prohledání domu z něj ukradl nejrůznější předměty, čímž majitelům způsobil škodu téměř 29.000 korun.
V noci se stal terčem útoku poberty i vůz Volkswagen Golf. Majitelka ho zaparkovala na volném prostranství v jedné obci na Rychnovsku. Ráno ji čekalo nemilé překvapení v podobě rozbitého zadního okénka a vykradeného vozidla. Zloděj z auta sebral téměř vše, od dětské autosedačky přes zimní bundu, autolékárničku až po granule pro psy. Celková škoda se vyšplhala téměř k 8.000 korun. Případ šetří rychnovští policisté.

por. Mgr. Alena Kacálková
29.12.2012
 

vytisknout  e-mailem