Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Zloději v kůlně

DĚČÍN - Zloději v kůlně; Tři napadení; Sousedské neshody řešili po svém; Ani nevěděl, že má vysavač 

Obvinění si od Rumburských policistů vyslechl dvaatřicetiletý muž a jeho o dva roky starší komplic. Tento tandem měl vniknout do kůlny stojící vedle rekreační chaty a odcizit odtud sekačku na trávu, moped a elektrické nůžky na živý plot. Způsobená škoda přesáhla osm tisíc korun. Povedené dvojce nyní za porušování domovní svobody a krádež vloupáním hrozí až tři roky odnětí svobody.
 
 
Tři napadení
 
V jedné restauraci ve Varnsdorfu bylo rušno. Dvacetiletý mladík zde napadl tři osoby. Zatímco jeden z atakovaných vyvázl bez vážnějších poranění, zbylí dva museli být převezeni záchrankou na chirurgickou ambulanci do nemocnice v Rumburku. Útočníkovi sdělili rumburští policisté obvinění z trestného činu výtržnictví a ublížení na zdraví, za což mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.
 
 
Sousedské neshody řešili po svém
 
Z trestného činu ublížení na zdraví obvinili děčínští Kriminalisté matku se synem z České Kamenice. Na chodbě domu, kde bydlí, měli fyzicky napadnout svého souseda, který nato musel vyhledat lékařské ošetření. Osm týdnů byl pak v pracovní neschopnosti. Útokem patrně vyvrcholily déle trvající neshody, které spolu všichni zúčastnění měli. Výtečníci by si mohli za svérázné řešení sousedských nesrovnalostí posedět ve vězení až dvě léta.
 
 
Ani nevěděl, že má vysavač
 
Jako slepý k houslím přišel k luxusnímu vysavači čtyřiačtyřicetiletý muž z Jílového u Děčína. Bez jeho souhlasu a vědomí měla uvést jeho jméno do smlouvy na nákup přístroje nedaleko bydlící o rok starší žena. Nešťastníkovi tak vznikla škoda třiatřicet tisíc korun. Podezření z poškozování cizích práv jí sdělili ve zkráceném přípravné řízení děčínští policisté. Svým jednáním podstoupila riziko odnětí svobody až na dva roky.
 
 
 
24. 3. 2010
por. Bc. Vojtěch Haňka
tel.: 974 432 207, 724 156 293
e-mail : pisdc@mvcr.cz

vytisknout  e-mailem