Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Zloději své činnosti nezanechali ani na Silvestra

ZNOJEMSKO: Majitelé postrádají peněženky, víno, ale i osobní auto. 

Poslední den loňského roku jsme přijali několik oznámení o krádežích různých věcí.
     V deset hodin večer to bylo zjištěné vloupání do sklepa v Kovářské ulici ve Znojmě. Majitel tam postrádá dvacet lahví bílého vína. Někdo mu násilím odstranil visací zámky na vstupní mříži a vnikl dovnitř. Způsobenou škodu poškozením a odcizením vyčíslil na osmnáct tisíc korun.
     V devět hodin večer zjistili v hospodě v obci Hrabětice, že se jim někdo vloupal do automatického stroje na přehrávání hudby. Jukebox měl vypáčenou schránku na peníze. Podle zjištěných informací měla být uvnitř hotovost deset tisíc korun. Celková škoda je asi jedenáct tisíc korun.
       Taška na volně odstaveném kočárku upoutala pozornost drzého nenechavce asi hodinu po poledni v ulici 17. listopadu ve Znojmě. Mladá žena se jen na pár minut vzdálila a po návratu na ni čekalo nepříjemné překvapení. Peněženku z tašky jí někdo v nestřeženém okamžiku odcizil. Měla uvnitř různé doklady, platební kartu a finanční hotovost sedm tisíc korun. Vznikla ji tím celková škoda zhruba deset tisíc korun.
     Ztracené klíče od osobního auta i s dálkovým ovládáním ke garážovým vratům v jedné ulici ve Znojmě zřejmě někdo našel a pohotově využil. Snadno se tak v noci z neděle na pondělí dostal do garáže a potom i do kabiny vozu. Odcizil tam dámskou koženou kabelku a tím způsobil majitelce celkovou škodu asi sedmnáct tisíc korun. Měla uvnitř peněženku s finanční hotovostí tři tisíce korun, platební kartu a doklady osobní i od vozidla. Zatím neznámý pachatel potom vše uzamknul a odešel. 
       Silvestrovské dopoledne přineslo nepříjemné zjištění i majiteli osobního vozu Škoda Octavia v další ulici ve Znojmě. Někdo mu vnikl do garáže bytového domu a s tímto autem odjel. Klíče byly zasunuté ve spínací skříňce. V kabině vozu měl i osobní doklady a doklady od vozidla. Způsobenou škodu vyčíslil na téměř sto tisíc korun.
     Oznámeným případům se nyní intenzívně věnujeme a po zatím neznámých pachatelích pátráme. Zároveň i na začátku nového roku všem připomínáme: "Buďte obezřetní a nedávejte zlodějům šanci!". 

por. Mgr. Lenka Drahokoupilová, 2. ledna 2019

vytisknout  e-mailem