Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Zloději se specializovali na obytné přívěsy

KLADENSKO – Pomozte při dopadení pachatelů, kteří se zmocnili přívěsů. 

Policisté obvodního oddělení Unhošť nyní prošetřují případ odcizeného přívěsu, který byl oznámen dne 19. května 2019.

Neznámý pachatel v době od odpoledních hodin dne16. května do brzkých ranních hodin 19. května letošního roku odcizil přívěs, který byl zaparkovaný v katastru obce Nouzov v ulici U Hájovny u volně přístupné pozemní komunikace. Jednalo se o přívěs v hodnotě 80 000,-Kč s kufrem,  navijákem s nájezdy a rezervou v celkové hodnotě 8 000,-Kč. S přívěsem byly odcizeny i doklady, a to osvědčení technického průkazu a zelená karta.

Dosud neznámý pachatel svým protiprávním jednáním způsobil majiteli celkovou škodu, která byla předběžně vyčíslena na částku 88 000,-Kč.

Policisté pátrají po pachateli a případ prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže.

Druhé odcizení obytného přívěsu bylo oznámeno na linku 158 bylo dne 11. května 2019.

Z pozemku parcely v obci Kamenný Most odcizil neznámý pachatel obytný přívěs tovární značky Mercedes Benz v době od května 2018 do 11. května 2019, kde byl odstaven na uskladnění.

Pachatel odcizením způsobil majiteli škodu ve výši 300 000,-Kč. Dále se v přívěsu nacházelo nářadí v hodnotě 10 000,-Kč.

Policisté obvodního oddělení Zlonice nyní tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže a po pachateli pátrají.

Policie vyzývá občany, kteří v inkriminovanou dobu mohli spatřit v obci Nouzov nebo v obci Kamenný Most podezřelé vozidlo nebo pohyb podezřelé osoby při manipulaci s těmito přívěsnými vozíky, aby poskytli informace na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158 a svými poznatky dopomohli při dopadení pachatelů této trestné činnosti.

nprap. Jana Šteinerová

tisková mluvčí

P ČR  Kladno

20. května 2019

vytisknout  e-mailem