Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Zloději řádili na Rohozci

SEMILSKO - Během víkendu odčerpali ze zaparkovaného bagru 300 litrů nafty a z chatky ukradl poberta za bílého dne motorovou pilu. Souvislost mezi případy nebyla zjištěna. 

V pondělí ráno přišel k pracovnímu stroji v obci Malý Rohozec 43letý bagrista. Všiml si, že u palivové nádrže je vypáčené víčko, které bylo uzamčeno, když v pátek od bagru odcházel. Na místo byli přivoláni policisté, kteří provedli šetření a zajistili stopy. Bylo zjištěno, že v nádrži chybí 300 litrů motorové nafty, kterou odčerpali zloději. Způsobená škoda byla vyčíslena na bezmála 12 000 korun. Pachatelům hrozí za přečin krádež spáchanou vloupáním trest odnětí svobody až na dva roky.

K další události došlo v neděli dopoledne v zahrádkářské kolonii Hrubý Rohozec, která je vzdálená jen několik set metrů od místa, kde z bagru ukradli naftu. V tomto případě se lapka zaměřil na jednu z rekreačních chatek, do které se vloupal. Nalezeným okapovým hákem vypáčil petlici u dveří do kůlny, ze které následně odcizil motorovou pilu značky Hecht Tool Kit se 40 centimetrovou lištou. Okradený majitel vyčíslil škodu na částku přes 4 000 korun. Při krádeži byl zloděj spatřen a díky rychlé a přesné práci policistů byl ještě téhož dne dopaden. Dalším šetřením bylo zjištěno, že tento výtečník má na svědomí dvě chatky na Turnovsku, které vykradl během listopadu a způsobil přitom celkovou škodu za více než 22 000 korun. Proti obviněnému bylo zahájeno trestní stíhání ze spáchání přečinu krádež a přečinu porušování domovní svobody.
Podaný návrh na vzetí obviněného do vazby byl akceptován a pachatel byl v pondělí odpoledne eskortován do vazební věznice.

11. 12. 2014
por. Petr Kmínek DiS.
KŘP Libereckého kraje, tiskový mluvčí
 

vytisknout  e-mailem