Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Zloději na Dobrušsku

Ukradli snowboard, lyže i notebook 

Nevesele bude na druhý lednový víkend tohoto roku vzpomínat posádka vozu zn. Škoda Roomster. Ze zaparkovaného auta u jedné chaty na Dobrušsku během sobotní noci třem mužům a jedné ženě zmizelo dvoje snowboardové vybavení, dva páry sjezdových lyží a sportovní batoh s notebookem a fotoaparátem. Zloděj u stojícího automobilu rozbil okno u pravých zadních dveří a věci, viditelně uložené v autě, z vozu ukradl. Škoda na vozidle byla odhadnuta na 5.000 korun, na odcizených věcech na více než 76.000 korun.
Druhý případ krádeže z osobního vozidla šetřili policisté Obvodního oddělení Dobruška v neděli. Ze zaparkovaného vozidla zn. Citroen Berlingo ukradl v noci ze soboty na neděli neznámý pachatel tašku s oblečením, dámské kozačky a finanční hotovost. Rozbitím okénka u předních dveří a odcizením věcí poškozeným vznikla škoda za téměř 7.000 korun.
Policie ČR varuje - auto není trezor. Doba plesů i zimní sezóny je pro zloděje velice "příznivá". Mnoho uživatelů automobilů si ve svých vozech ponechává cenné předměty, finance, osobní doklady a další důležité předměty. A právě toho "zkušení" zloději využívají. Nedávejte jim šanci !

por. Mgr. Alena Kacálková
10. ledna 2010

vytisknout  e-mailem