Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Zloději kradou spíše dražší bicykly

VYŠKOV: Drahé jízdní kolo, které vykutálený zloděj naložil do připraveného auta, je již nalezeno. 

Pár minut stačilo v neděli odpoledne dosud neznámému výtečníkovi, aby se zmocnil horského jízdního kola. Zloděj neváhal a spolu se značkovým bicyklem černé barvy s oranžovými nápisy ukradl i zámek, kterým si majitel kolo připevnil ke sloupu veřejného osvětlení. Mladému cyklistovi tak způsobil škodu za asi třicet tisíc korun.

Jízdní kola kradou zloději často i ze sklepů, koláren a kočárkáren. To se děje většinou přes noc. Odtud mizí nejen kola. Nedávno někdo ukradl z bytového domu ve Vyškově dvě koloběžky (více zde).  Ani denní doba však zloděje nezaskočí, zvlášť když stojí jízdní kolo bez jakéhokoli prvku zabezpečení. Bohužel se najdou i tací zloději, které neodradí ani zámek. V takových případech musí mít cyklista, který si vyjel, kolo neustále na očích. Nebo, pokud je to možné, si při vyjížďkách bicykly navzájem hlídat. Pro kořist v podobě bicyklu si neváhal zloděj dojít koncem října až na pozemek rodinného domu, kde ho jeden ze členů domácnosti nechal pod přístřeškem (zpráva zde).

Jízdní kola jsou pro zloděje výhodným artiklem, který většinou rychle zpeněží za zlomek jeho hodnoty. Někdy ale zloděj narazí na drahé jízdní kolo, které není úplně běžné. Když ještě navíc upoutá pozornost médií a sociálních sítí způsob, jakým bylo ukradeno, může se pro zloděje stát spíše problematickou kořistí. Tak tomu zřejmě bylo i v případě odcizeného bicyklu koncem minulého týdne ve Vyškově. Zloděj využil lsti a pod záminkou zájmu o koupi kola si chtěl před prodejnou zboží vyzkoušet. Místo, aby se dle dohody po pár metrech vrátil, však zajel za roh budovy a naložil kolo do již připraveného vozidla. Odcizený bicykl našli včerejšího dne volně stojící kolegové z Prostějovska. Po provedení potřebných úkonů navrátíme věc co nejdříve majiteli. Ten uvádí pořizovací cenu takového kola sto dvacet tisíc korun, současnou asi 75 000 korun. Přesnější hodnotu tohoto ukradeného jízdního kola, které vzbudilo ohlas veřejnosti, budeme znát na základě odborného vyjádření. Současně pokračuje šetření k pachateli.

por. Mgr. Alice Musilová, 27.11.2019

vytisknout  e-mailem