Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Zloději katalyzátorů hrozí dva roky vězení

ZLÍNSKO: Spravedlnosti dlouho neunikal. 

Komisař kriminální policie ve zkráceném přípravném řízení sdělil podezření ze spáchání trestného činu krádež sedmadvacetiletému recidivistovi z obce u Břeclavi, který koncem srpna odcizil z osobních vozidel zaparkovaných v průmyslovém areálu ve Spytihněvi na Zlínsku dva katalyzátory, o krádež třetího se pokusil. V případě odsouzení hrozí dvakrát trestanému muži trest odnětí svobody až na dva roky.

Policisté z Napajedel po přijetí oznámení o odcizení katalyzátoru vyrazili na místo, kde zjistili veškeré potřebné informace. Neznámý pachatel odcizil katalyzátory z vozidel Škoda Felicia a Škoda Octavia, poté se pokusil o odcizení stejné součástky ještě z vozidla Volkswagen Golf, což se mu nepodařilo. Škoda, kterou způsobil a způsobit chtěl, se vyšplhala na téměř dvacet tisíc korun. Do oploceného areálu se dostal po rozpletení pletiva. Policisté se vydali na blízkou ubytovnu, kde chtěli podle informací, které měli k dispozici, zastihnout pravděpodobného pachatele.

Muže, který měl krádeže na svědomí, potkali před ubytovnou. Ke krádežím se přiznal a vysvětlil, že potřeboval peníze a odcizené katalyzátory ihned po krádeži prodal zájemcům, které našel na internetu.

22. října 2020, por. Bc. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem