Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Zloději cílí na sklepy

PŘÍBRAMSKO - Nejčastější majetkovou trestnou činností na Příbramsku je vloupání do ostatních objektů, což jsou sklepy, garáže, kůlny či hospodářská stavení. 

Na sklepy upírají zloději svou pozornost celoročně, ne jako na chaty, na které se specializují především v zimním období, kdy jsou tyto objekty opuštěné. Pachatelé dobře vědí, že lidé mají ve sklepních kójích kola, lyžařské vybavení, nářadí, pneumatiky, alkohol a potraviny.

Nejčastější majetkovou trestnou činností na Příbramsku je právě vloupání do ostatních objektů, což jsou sklepy, garáže či kůlny, od začátku roku se jedná o 105 případů. Jen během prvního zářijového týdne řešili příbramští policisté čtyři případy vloupání do sklepů či kočárkáren. Škoda při nich vzniklá činila 87 tisíc korun. Zmizela tři jízdní kola, nářadí, kytara, rádio a šest lahví alkoholu.

Předcházet těmto krádežím mohou občané už tím, že si rozmyslí, co ve svém sklepě zanechají uskladněné, nemělo by jít o nic hodnotného. Pokud tam takové věci přesto dávají, měli by dbát na zabezpečení, na kvalitní zámky. Petlice s visacím zámkem není pro zloděje žádnou velkou překážkou. Důležité je především řádné uzamčení vchodových dveří do domu i přístupových dveří ke sklepům a také nevpouštět žádné cizí lidi do budovy. Pomoci dopadnout pachatele mohou i sami obyvatelé tím, že si budou více všímat svého okolí a upozorní policii včas na pohyb podezřelých osob v domě.

por. Bc. Monika Schindlová, DiS.
komisař
P ČR Příbram
7. září 2023

vytisknout  e-mailem