Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Zloději či hodináři?

V obchodě jim padly do oka „chytré“ hodinky. Zda neměli na zaplacení, nebo si takto pravidelně přivydělávají, to zatím nevíme. Pomůžete nám je najít? 

Od počátku února prošetřují policisté z místního oddělení Košíře případ krádeže hodinek z obchodu se spotřební elektronikou v Řevnické ulici v Praze 5.

Dva hledaní přišli do obchodu druhého února v osmnáct hodin, kdy se po celou dobu chovali jako zcela běžní zákazníci. Procházeli se mezi regály a okukovali vystavené zboží.

První z hledaných se pak zastavil u stojanu s chytrými hodinkami, které si jakoby prohlížel. Přitom je ale zřejmé, že už v tu chvíli pracoval na odstranění jejich zabezpečení, které takzvaně načal. Nicméně aby nestál u stojanu příliš dlouho a nestal se tak podezřelým, po chvilce odešel k dalším regálům.

V tu chvíli přišel na řadu jeho parťák, který odstranění zabezpečení dokončil. Avšak ani on hodinky v tu chvíli ještě neodcizil. S „kolegou“ je nechali takzvaně okapat, aby měli jistotu, že je někdo nesleduje a nechytí je přímo při činu.

Pro vyhlédnuté hodinky se vrátil druhý z nenechavců přibližně o půl hodiny později, kdy už měl vše předpřipravené. Hodinky proto v klidu vzal, uschoval, prošel kolem pokladny, jako by nic a odešel neznámo kam.

Policisté z místního oddělení Košíře se v prvopočátku snažili hledané ztotožnit, vypátrat a zadržet vlastní činností tak, jak jim stanoví zákon, avšak neúspěšně. Proto se nyní obracíme s prosbou o pomoc na širokou veřejnost.

Prosíme každého, kdo zná totožnost hledaných, případně místo jejich pobytu či pohybu, aby nám tyto informace předal prostřednictvím linky tísňového volání 158.

por. Mgr. Tomáš Hulan 14. 3. 2019

Odkazy do noveho okna

1 hledaný muž (1)

1 hledaný muž (1) 

Detailní náhled

2 hledaný muž (2)

2 hledaný muž (2) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem