Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Zloděje vyrušil alarm

MOSTECKO - Lup odnést nestačil a skončil na policii; Podnájemník zmizel a s ním i peníze. 

Podnájemník z bytu potichu zmizel a s ním i 50 tisíc korun
Pěkného vděku se dočkala jedna rodina z Mostu. Ta poskytla střechu nad hlavou 39letému muži z Bruntálska. Ten u rodiny pobýval několik měsíců. Jednoho dne se však beze slova z bytu vypařil. A s ním zmizely i peníze poškozených.
Poškozený muž, který svého kamaráda u sebe ubytoval, jednoho rána po probuzení zjistil, že podnájemník bez vysvětlení z bytu odešel a vzal si všechny své věci. Následně ho čekalo nemilé překvapení v podobě chybějící finanční částky ve své peněžence a to ve výši několika tisíc korun. Jeho matka posléze též marně hledala své peníze. Celkem si nevděčník krádeží cizích peněz přišel na částku 50 tisíc korun. Odcizené peníze již policisté nezajistili. Jak s penězi jiných podnikavec naložil, policistům neuvedl. Muž je stíhán pro přečin krádeže na svobodě a v případě trestu může být odsouzen až na dva roky odnětí svobody.

Litvínovan pod vlivem drog kradl v elektro prodejně, bez lupu skončil na policii
Vyšetřovatel mostecké policie obvinil ze zločinu krádeže 39letého muže z Litvínova. Ten měl v noci vniknout v centru města  do prodejny s elektrospotřebiči a z ní měl odcizit zboží za 16 tisíc korun. Obviněnému Litvínovanu hrozí za zločin až osmiletý trest odnětí svobody s ohledem na skutečnost, že se měl krádeže dopustit v době vyhlášeného nouzového stavu.
Muž měl poblíž centra Litvínova pod rouškou tmy vstoupit do objektu, ve kterém se následně dostal do samotné prodejny. Uvnitř hledal, co by se mu hodilo, a zanechal po sobě notný nepořádek. Z  prodejny měl následně odcizit fény, kulmy, žehličky na vlasy, televizor, sluchátka a další zboží. Lup v krabicích poté přenesl na chodbu. Jenže v tu chvíli se spustil alarm a muž se dal na ústup. Daleko nedošel, u objektu ho zastihla policejní hlídka. Podnikavec skončil na policii. Muž nejprve tvrdil, že nešel krást, ale šel za svými kamarády. Policisté však šetřením zjistili, že se v objektu pohyboval zcela sám. Také u něj provedli dechovou zkoušku na alkohol a test na návykové látky. Test byl pozitivní na amfetamin a  metamfetamin. Obviněný je stíhán na svobodě. Přítomnost v cizím objektu nakonec zdůvodnil tím, že si ten den dal mix drog a nevěděl vlastně, co dělá.

Čtyři motoristé havarovali pod vlivem alkoholu, dva poškodili kruhák
Vyšetřovatelé mostecké policie obvinili tři muže a jednu ženu z přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky. Všichni měli řídit osobní vozidla pod vlivem alkoholu a způsobili navíc hmotné škody.
Mostečan ve věku 26 let po požití alkoholu měl v Mostě řídit ulicí Budovatelů  osobní vůz. Při řízení dostal na vozovce smyk a vyjel mimo komunikaci. Dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 2,2 promile alkoholu. Koncentrace etanolu v krvi byla prokázána i rozborem odebrané krve.
Starší řidič z Mostu měl v ulici Pod Lajsníkem v pozdě nočních hodinách havarovat, když vjel do středu kruhového objezdu, kde nárazem poškodil zídku i vozidlo. Na místě se podrobil dechovým zkouškám s výsledkem 1,2 promile alkoholu v dechu. Hmotná škoda dosáhla částky 30 tisíc korun.
Třetí Mostečan měl bourat v nočních hodinách v ulici, odkud vyjížděl od levé strany pozemní komunikace, a při tom narazil do zadní části před ním zaparkovaného auta. Následně pokračoval v jízdě a cestou měl ještě poškodit stojící škodovku. Na místě byl přistižen hlídkou policie. Dechová zkouška ukázala na hodnotu 2,6 promile alkoholu. Celková škoda byla odhadnuta na částku 35 tisíc korun.
Mladá motoristka havarovala u obce Vtelno, kde narazila do středové části kruhového objezdu, který poškodila. I u ní byla provedena dechová zkouška, která vyšla opakovaně s výsledkem přes jedno promile. Navíc má vyslovený platný zákaz řízení všech morových vozidel. Škodu policie vyčíslila na 20 tisíc korun.

Most 21. ledna 2021
nprap. Ludmila Světláková

vytisknout  e-mailem