Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Zloděje přilákal ratanový nábytek

BEROUNSKO- Ze zahrady byla odcizena křesla, lavice a stůl. 

Policisté obvodního oddělení Beroun nyní prošetřují případ odcizeného nábytku ze zahrady, který byl oznámen dne 2. května 2021 na policejní služebnu.

Dosud neznámý pachatel si vyhlédl zahradní nábytek z umělého ratanu, který poté v době od 16.00 hodin v sobotu 1. května 2021 do 08.00 hodin následujícího dne odcizil. Pachatel nejprve vnikl na částečně oplocený pozemek u rekreační chaty v ulici Na Hrázi v Berouně, kde se volně pohyboval a následně ukradl stůl, dvě lavice a dvě křesla. Svým jednáním způsobil majiteli škodu ve výši 7 000,-Kč.

Případ je prošetřován jako podezření z trestného činu krádeže a po pachateli policisté pátrají.

Policisté vyzývají občany, kteří se v tomto čase nacházeli poblíž rekreační chaty v ulici Na Hrázi v Berouně a spatřili zde podezřelou osobu nebo vozidlo, aby své poznatky poskytli na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158.

Policisté upozorňují občany,  aby si i na svých pozemcích zabezpečili před krádeží svůj majetek, jako jsou například jízdní kola a koloběžky, zahradní nábytek, elektronika, zahradní náčiní, grily a jiné věci, a to i přestože je mají v prostorách za oplocením u svých rodinných domů na svém území. Tyto věci je třeba mít v kůlně, v garáži nebo pod přístřeškem  pod uzamčením nebo upevněné, neboť drzost pachatelů nezná mezí a je nevyzpytatelná. Jedině preventivním zabezpečením může každý  předejít krádežím a ochránit si svůj majetek před nenechavci, kteří  odcizením věcí získávají nezákonně finanční prostředky. 

Občané, neopomínejte si na svých pozemních zabezpečit i svá vozidla a ani zde v nich neponechávejte žádné doklady, finanční hotovosti a cennosti.

nprap. Jana Šteinerová
tisková mluvčí
P ČR  Kladno
3. května 2021

vytisknout  e-mailem