Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Zloděj ze zlínských lázní už sedí ve vazbě

ZLÍNSKO: Zadrželi jej v kadeřnictví při poslední z třiadvaceti krádeží.  

V minulých dnech zlínští policisté zadrželi a obvinili dvaadvacetiletého muže – recidivistu ze Zlína, na něhož měli už pár týdnů políčeno. Z posledního výkonu trestu jej propustili v první polovině srpna, již začátkem září se opět vydal na dráhu, kterou i přes svůj nízký věk dobře zná. Cestu zloděje.

Celkem šest krádeží provedl ve zlínských lázních, kde se do šaten protahoval asi půlmetrovým otvorem pod stropem. Další peněženky a mobily odcizil ve zlínských barech, firmách, v jedné ze zlínských základních škol a jednou vešel také do pootevřeného bytu správce restaurace. Finanční hotovost používal pouze pro svou obživu, stejně tak utržené peníze z náhodně prodaných odcizených věcí. První z krádeží uskutečnil 8. září dopoledne v jedné z otrokovických firem, kde se vloupal do plechových skříněk zaměstnanců, poslední 4. listopadu v kadeřnictví v centru Zlína. Toto vykradení se mu ovšem stalo osudným. Po svém zadržení se nezvedený mladík přiznal k dalším jedenácti krádežím, které uskutečnil v Luhačovicích a Uherském Hradišti.

Celkem lupiče prověřujeme pro neskutečných třiadvacet skutků - krádeže, neoprávněné padělání a pozměnění platebního prostředku a pro přečin porušování domovní svobody. Tyto činy stihl realizovat v rozmezí pouhých dvou měsíců. Celková způsobená škoda se vyšplhala prozatím na šedesát tisíc korun, ale zcela jistě ještě v průběhu vyšetřování poroste. Nenapravitelný zloděj je stíhaný vazebně a hrozí mu až pětiletý pobyt za mřížemi.

 

www.policie.cz/clanek/zlodej-akrobat-kradl-ve-zlinskych-laznich.aspx

 

11. listopadu 2014, nprap. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem