Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Zloděj vykradl stany, kde spali lidé

Kutnohorsko – Policisté varují občany, aby nenechávali v kempech cenné věci. 

Policisté z Uhlířských Janovic vyšetřují případ krádeže, ke které došlo v noci ze 7. července 2020 na 8. července 2020, v jednom kempu na Uhlířskojanovicku. Zloděj si vybral k páchání trestné činnosti dva stany na volně přístupné louce kempu. Nikterak mu nevadilo, že ve stanech spí lidé. Zevnitř stanů pak odcizil finanční hotovost a mobilní telefony. Majitelům věcí způsobil škodu za více jak 22 tisíc korun.

Policisté v této souvislosti varují, aby lidé, kteří tráví rekreaci pod stany v kempech, dodržovali základní preventivní zásady. Pokud lidé vyjíždějí do přírody a stanují, měli by cenné věci, které nezbytně nepotřebují, zanechat na bezpečném místě doma. Krádeže v autokempech nebo naplochách určených ke stanování, ale také v rekreačních oblastech, bývají vždy sezónní záležitostí. Nejčastěji jde o případy, kdy zloděj v noci vnikne nikým nepozorován do stanu, kde odcizí různé osobní věci majitele. Tímto způsobem se lidem ztratily fotoaparáty, osobní doklady, peněženky i oblečení.

O naprosté bezohlednosti a drzostí zlodějů svědčí fakt, že do stanu vniknou v noci i přesto, že uvnitř spí jeho majitelé. Lidé, kteří stanují, by měli být na všechny své věci velmi opatrní. Všechny cenné věci, pokud je musí mít s sebou, by měli mít neustále při sobě. V noční době zejména během spánku, by měli mít osobní věci a cennosti uložené v horní části stanu u hlavy, nikoliv u vchodu do stanu, kde má zloděj větší šanci tyto odložené věci odcizit. Batohy, kabelky, ledvinky a další věci, ve kterých mají uloženy peněženky, mobilní telefony, osobní doklady a jiné cennosti by neměli nechávat nikdy ve stanu bez dozoru.

por. Mgr. Vendulka Marečková
tisková mluvčí
P ČR Kutná Hora
9. července 2020

vytisknout  e-mailem