Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Zloděj svým činem ohrozil bezpečnost domu

KLADENSKO - Hadice a proudnice zmizely ze tří poschodí domu. 

Na policejní služebnu obvodního oddělení Kladno Kročehlavy bylo dne 30. října 2019 oznámeno odcizení proudnic a požárních hadic z domu.

Dosud neznámý pachatel v době od 1. června do 26. září 2019 odcizil z prvního, druhého a čtvrtého patra domu v Norské ulici v Kladně tři kusy požárních hadic a tři kusy proudnic. Tímto jednáním pachatel způsobil společenství vlastníků jednotek domu škodu, která byla předběžně vyčíslena na částku necelých 8 000,-Kč.

Policisté tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže a po pachateli pátrají.

Kladenská policie opět upozorňuje občany, aby nebyli lhostejní a pokud poblíž svého bydliště nebo přímo v prostorách domů zjistí neznámou podezřelou osobu, byli vždy všímaví a věnovali pozornost pohybu těchto nežádoucích osob. V mnoha případech se tyto náhodně pohybující osoby v cizích prostorech dopouští trestné činnosti například vykradením sklepních kójí, vloupáním do bytů, odcizením věcí ze společných prostor a nebo jejich poškození. Občané by měli věnovat zvýšenou pozornost nejen svému majetku, ale i majetku ve společném vlastnictví.

Rady, jak předejít krádežím ze společných prostor domu:

  • sklepní kóje, suterénní prostory i balkony mějte řádně zabezpečeny vhodnými dveřmi (nejlépe plné, venkovní, z pevných materiálů) s pevnými zabezpečovacími klikami a kvalitními bezpečnostními zamykacími systémy
  • přístupovou cestu k těmto prostorám vždy zamykejte
  • máte-li ve skladovacích prostorech okna, je třeba je opatřit mechanickými zábranami, jako jsou mříže, nebo uzamykatelné okenice
  • domluvte se se všemi obyvateli domu na řádném uzamykání všech vstupních dveří do domu a nevpouštějte do objektu cizí osoby.

nprap. Jana Šteinerová
tisková mluvčí
P ČR  Kladno
31. října  2019

vytisknout  e-mailem