Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Zloděj se vydával za faráře

LIPNÍK NAD BEČVOU - Seniorka uvěřila a byla okradena. 

V pátek 6. července 2018 v odpoledních hodinách vnikl dosud nezjištěný pachatel do domu s pečovatelskou službou v Lipníku nad Bečvou. Ve třetím nadzemním patře neuzamčenými dveřmi vstoupil do bytu sedmasedmdesátileté ženy, kde vydávaje se za faráře požádal o uvaření kávy. Poté využil toho, že žena při přípravě nápoje stála otočená zády, a odcizil volně odloženou peněženku a z druhé finanční hotovost 5 000 korun. Poté se spěšně rozloučil a odešel. Celková výše škody byla vyčíslena na 5 600 korun.

K popisu pachatele žena uvedla, že se jednalo o středně vysokého muže ve věku kolem čtyřiceti let, ne moc obézní postavy s kratšími (asi 5 cm) černými vlasy a opálenou bílou pletí. Na sobě měl černou košili s dlouhým rukávem bez kněžského kolárku a dlouhé tmavé kalhoty. Mluvil česky se silným cizím, zřejmě polským, přízvukem. Při řeči občas použil polské slovo.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádež. Za ty pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Preventivní doporučení Policie ČR:

* Nikoho cizího nepouštějte do bytu ani do domu. Před neoprávněným vstupem do bytu se braňte zamykáním, nebo používáním bezpečnostního řetízku.

* Mějte doma pouze množství peněz přiměřené běžně používaným částkám. Větší finanční hotovost patří do banky.

* V případě zjištění pohybu podezřelých osob věc oznamte na linku 158.

por. Mgr. František Kořínek

10. července 2018

vytisknout  e-mailem