Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Zloděj romantik

ZLÍNSKO: Ze zisku z krádeže chtěl koupit květiny. 

Pachatele krádeže dvou seker v ceně téměř tři tisíce korun zadrželi ve středu večer zlínští policisté poblíž nákupního střediska, kde před pár hodinami kradl. Vzhledem k tomu, že nekradl poprvé a je v podmínce, hrozí mu za krádež až tři roky odnětí svobody. Muž skončil v policejní cele, kde čeká na rozhodnutí soudu. Ve zkráceném přípravném řízení si vyslechl podezření ze spáchání trestného činu krádež.

Zaměstnanec prodejny odpoledne inventurou zjistil, že v prodejně chybí dvě sekery. Na kamerových záznamech uviděl muže, který nářadí ukradl, zabalil do své bundy a odnesl z prodejny bez zaplacení. Stejného muže uviděl tentýž den navečer opět vstupovat do prodejny. Zaměřil se na něj a zavolal na linku 158. Muž prodejnou prošel, tentokrát nic neodcizil a vyšel ven. Policisté muže podle instrukcí zaměstnance prodejny zadrželi na zastávce MHD, kde čekal na trolejbus.

Recidivista nejprve zapíral, ale pod tíhou důkazů se ke krádeži přiznal s tím, že nářadí vzápětí prodal neznámému muži za tisíc korun. Jakmile měl k dispozici hotovost, vydal se do stejné prodejny znovu, aby koupil kytici své přítelkyni. Ceny květin ho ovšem ohromily, proto odešel s nepořízenou.

19. května 2023, por. Bc. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem