Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Zloděj našel auto i v lese

ČESKOLIPSKO – O víkendu se neznámý pachatel vloupal do vozidla zaparkovaného v lese v katastru obce Bezděz. 

V sobotu 4. dubna odpoledne v době od třinácté do osmnácté hodiny dosud neznámý pachatel po rozbití pravého předního okna vnikl do vozidla Škoda Octavia, které v té době bylo zaparkované mezi obcemi Obora a Bezděz v lese u silnice první třídy číslo 38. Z tohoto vozu následně odcizil zelenou kartu, univerzální nabíječku na baterie a autokoberce. Svým jednáním tak neznámý pachatel způsobil celkovou škodu v předběžné výši 7.200,- Kč. Celý případ zadokumentovali policisté z Obvodního oddělení v Doksech, kteří věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu krádež, a to vzhledem ke skutečnosti, že byl tento skutek spáchán v době, kdy je na území České republiky vyhlášen nouzový stav. Vzhledem k této okolnosti již veškeré okolnosti šetří kriminalisté z Oddělení obecné kriminality v České Lípě.

Stejně je vzhledem k okolnostem kvalifikován také případ, který se stal v noci ze 4. na 5. dubna v České Lípě v ulici Jihlavská. Neznámý pachatel tam násilím vnikl do zaparkovaného vozidla Škoda Octavia, ze kterého následně odcizil brašnu, ve které měl její majitel uložený klíč na kola, dvě sady různých žárovek, olej do serva, láhev motorového oleje, chladicí kapalinu, dvě gola sady a další nářadí. Svým jednáním tak způsobil celkovou škodu ve výši 7.100,- Kč. I tento případ nyní šetří českolipští kriminalisté.

S těmito případy současně upozorňujeme všechny řidiče, aby ve svých nenechávali viditelně odložené věci, které by mohly přilákat zloděje. Jsou mezi námi lidé, které od takového jednání totiž ani neodradí to, že čin páchají v době nouzového stavu a za spáchání zločinu krádež jim tak v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na osm let.


7. 4. 2020
nprap. Dagmar sochorová
tisková mluvčí, KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem