Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Zloděj měl otevřené okno

RAKOVNICKO – Využil příležitosti a vnikl do bytu. 

Policisté Obvodního oddělení Nové Strašecí šetří krádež, ke které došlo v noci ze 7. na 8. srpna v obci Zbečno. Tam do přízemního bytu vnikl otevřeným balkonovým okem neznámý pachatel, který z obývacího pokoje odcizil volně odložený mobilní telefon zn. Samsung Galaxy. Škoda byla vyčíslena na 1.500,- Kč.

Skutek je prošetřován jako přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Opětovně upozorňujeme občany, aby lépe střežili svůj majetek. Výše zmiňovaný muž svou neopatrností ve svém domě vlastně zloděje „přivítal“… Toto je však ojedinělý případ, který musí řešit policisté. Mnohem častější jsou případy vykradených nemovitostí, pokud majitel odjede na dovolenou.

Přinášíme proto několik důležitých rad, jak snížit riziko vloupání do bytu, či domu:

 • Dobré sousedské vztahy

  Pokud máte ochotné sousedy, jsou leckdy lepší než drahý alarm. Udržujte dobré sousedské vztahy a pokud odjíždíte, požádejte souseda, aby nemovitost během vaší nepřítomnosti zkontroloval. Domluvte se na pravidelném vybírání poštovní schránky.

 • Informace na sociálních sítích

  Vyvarujete se zveřejňování informací o odjezdu z domova na vašem profilu. Pachatelé mohou i tímto způsobem zjistit, že váš byt, či dům nebude obýván a nikdo je nebude rušit při krádeži.

 • Cenné věci a finance patří do banky

  Velkou finanční hotovost, šperky, cenné sbírky známek a podobné věci nenechávejte nikdy doma v šuplíku. Vložte je na účet, či do bezpečnostní schránky v bance. Pokud máte doma cenné předměty, které nemůžete převézt do úschovy, pořiďte si jejich alespoň jejich fotografie. U drahých spotřebičů uschovejte doklady o koupi. V případě krádeže ulehčíte policistům práci s jejich identifikací. Dobře schovejte i klíčky od auta. Nenechávejte je viset spolu s ostatními klíči na věšáku u dveří.

 • Zavřete okna i dveře, vytáhněte rolety

  Před odjezdem, nejen na dovolenou, pečlivě zamkněte dveře a zavřete okna. I pootevřená „ventilačka“ poslouží pro vniknutí do domu. Okna zabezpečte bezpečnostní folií a dveře opatřete kvalitním bezpečnostním zámkem. Nenechávejte také stažené rolety, nebo žaluzie. Pokud jsou okna kryta závěsy, či roletami, dáváte jasně na vědomí, že v nemovitosti nikdo není.

 • Elektrospínač může odradit

  Nainstalujte si po dobu odjezdu elektrospínač, s jehož pomocí se občas rozsvítí světlo, nebo se zapne televize. Zloděj tak získá pocit, že v domě, či bytě někdo je. V některých případech pachatele odradí i nainstalovaná kamera, nebo alarm. V mnoha případech postačí i jejich makety.

nprap. Michaela Nováková
tisková mluvčí
P ČR Kladno
9. srpna 2018

vytisknout  e-mailem