Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Zloděj je ve vazbě

DĚČÍNSKO - Předchozí tresty recidivistu zjevně nenapravily a další zprávy. 

Zloděj je ve vazbě

     Vánoce stráví za mřížemi 36letý recidivista, který byl v uplynulých dnech obviněn ze zločinu krádeže, krádeže ve stadiu pokusu a přečinu porušování domovní svobody. V minulosti 11krát odsouzený muž je podezřelý, že se od konce října do začátku prosince dopustil nejméně osmi krádeží.

     Koncem října vnikl v Dolním Podluží na pozemek u rodinného domu, kde odcizil horské kolo, ve stejné obci vypáčil vrata garáže u domu, ze které zmizela travní sekačka, vrtačka, bourací kladivo, vysokotlaká myčka a další věci za více jak patnáct tisíc korun. Začátkem listopadu se ve Varnsdorfu vloupal do garáže, vyrušil ho ale majitel a lapka utekl s prázdnou, o několik dnů později se v Chřibské vloupal do garáže u rekreační chalupy, kde chtěl ukrást jízdní kolo, čerpadlo, přímočarou pilu a vrtačku, i tady ho ale vyplašil majitel a zloděj z místa činu utekl.  

     V polovině listopadu se vloupal do garáže v Horním Jindřichově a odcizil elektrický hoblík, o několik ulic dál odcizil ze zahradního domku dvě kola, koloběžku a elektrické ruční nářadí a ve stejné obci se vloupal i do zaparkované dodávky, ze které odcizil nářadí a následně se pokusil vniknout do vedlejší provozovny a garáže. Je také podezřelý, že se začátkem prosince ve Varnsdorfu vloupal do novostavby domu, kde odcizil křovinořez, sadu kol z lehkých slitin a nářadí. Celková škoda, kterou svým jednáním způsobil, je vyšší než 140 tisíc korun.

     Vzhledem k důvodné obavě, že na svobodě by recidivista v páchání trestné činnosti pokračoval, podal vyšetřovatel podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který soudce akceptoval. U soudu si může recidivista v případě uznání viny vyslechnout verdikt až osmiletého vězení.

Krádež nafty

     Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v Heřmanově odcizil pohonné hmoty. Zloděj poškodil nádrž zaparkovaného traktoru, ze které zmizelo asi 80 litrů nafty, škoda na odcizených pohonných hmotách a zničené nádrži byla vyčíslena na více jak 38 tisíc korun. Pokud se podaří ustanovit pachatelovu totožnost, bude se zodpovídat z trestných činů krádeže a poškození cizí věci, za jejichž spáchání by mohl jít až na osm let do vězení.

Odcizený vozík

     Ze zločinu krádeže je podezřelý neznámý zloděj, který v Rumburku odcizil přívěsný vozík. Pachatel vnikl neuzamčenou vjezdovou bránou na pozemek u bytového domu, odkud ukradl vozík v hodnotě dvanáct tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro zločin krádeže a po pachateli i ukradeném vozíku pátrají.

16. prosince 2020, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pio@pcr.cz

vytisknout  e-mailem