Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Zloděj do hostelu přišel hned třikrát

Nepoznáváte muže, který opakovaně kradl v pražském hostelu?  

Policisté z místního oddělení Nové město od poloviny listopadu pátrají po muži, který se třikrát vloupal do hostelu ve Vyšehradské ulici.

První krádež se stala 13. listopadu okolo čtrnácté hodiny. Neznámý muž nejprve překonal čtvery uzamčené dveře a následně z recepce hostelu odcizil pilu a další truhlářské nářadí.

O pět dní později, tedy 18. listopadu, se ten samý muž do hostelu vrátil. Tentokrát v dopoledních hodinách skrze recepci vyšel do prvního patra, kde vniknul do jednoho z pokojů. Tam poté odcizil elektroniku a další osobní věci ubytovaných hostů.

Další návštěva tohoto nevítaného hosta byla zaznamenána 2. prosince krátce před patnáctou hodinou. Muž nejprve poškodil vrata vedoucí do hostelu a ve vnitrobloku pak rozbil ještě okno tamní ordinace. V tomto případě ale s největší pravděpodobností nic neodcizil.

Všechny jeho návštěvy zaznamenaly bezpečnostní kamery, jejichž záznamy policistům poskytly podobu podezřelého muže. Policistům se i přes veškerou snahu do současné doby podezřelého muže nepodařilo vypátrat, a proto se nyní obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc. Jakékoli informace k muži na záznamech, jeho totožnost či pobyt, přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158.

Pachatel v těchto třech případech způsobil škodu za bezmála 70 tisíc korun a v případě vypátrání a odsouzení mu za trestné činy krádež a poškození cizí věci hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

por. Mgr. Iveta Martínková – 20. 12. 2016

Odkazy do noveho okna

Podezřelý 3

Podezřelý 3 

Detailní náhled

Podezřelý muž 2

Podezřelý muž 2 

Detailní náhled

Podezřelý muž

Podezřelý muž 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem