Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Zloděj byl policisty dopaden pár minut po krádeži

BENEŠOVSKO - Nyní může skončit až na 3 roky za mřížemi 

Poslední zářijový den byl úspěšný pro benešovské policisty, těm se podařilo dopadnout podezřelého muže velmi krátce po krádeži v rodinném domě v Čerčanech.

Ve čtvrtek 30. září 2021 došlo kolem půl čtvrté odpoledne k vloupání do rodinného domu v Čerčanech, kde 50letý podezřelý muž překonal oplocení u rodinného domu a do domu poté násilně vniknul. Po domě se volně pohyboval, prohledal zásuvky, skříňky a následně i odcizil hodinky, několik pamětních mincí, peněženku a mobilní telefon.

V jeho počínání byl ale následně vyrušen majiteli domu, před kterými se dal na útěk. Ti pak ihned zavolali na linku 158 a celou událost nahlásili. 

Hlídky policistů z Týnce nad Sázavou a Sázavy okamžitě vyrazily na místo události. Tam od majitelů domu zjistili popis osoby, která se k nim vloupala.
Po krátké chvíli policisté na vlakovém nádraží zpozorovali muže, který odpovídal popisu a kterého zároveň už velmi dobře znají. Při konfrontaci s danou událostí se jim muž na místě ke všemu doznal. U sebe měl i odcizené věci, které si z domu odnesl. U 50letého muže pak policisté provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu, která vyšla pozitivní a ukázala přes 1,5 promile. Policisté muže na místě zadrželi a odvezli na policejní služebnu.

Hned další den, tedy 1. října 2021 zahájili benešovští kriminalisté trestní stíhání 50letého muže jako obviněného ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádež, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na 3 roky.

Muž je policistům již velmi dobře znám, jedná se o recidivistu, který byl již v minulosti osmnáctkrát pravomocně odsouzen za majetkovou trestnou činnost.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
6. října 2021

vytisknout  e-mailem