Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Zlínští policisté vyšetřovali únos

ZLÍN: Ženu držel taxikář v Německu.  

Celý víkend zlínští policisté pracovali na nevšedním případu – únosu třicetileté ženy ze Zlína. Na pátrání po ní i pachateli se podílelo několik útvarů České republiky i Německa. Právě ve Spolkové republice Německo totiž k únosu mělo dojít.
V sobotu 10. prosince 2011 ve dvě hodiny odpoledne nahlásila vyděšená sedmapadesátiletá žena z Otrokovic, že má informaci o únosu své dcery, která pobývá v Německu. Policisté ihned zahájili pátrání. Podle prvních zpráv ji měl unést cizinec a měli se pohybovat v okolí Berlína. Za vydání požadoval 1500 euro. Právě tuto částku chtěl po matce kamarád unesené ženy. Matka však žádné peníze neměla, tak mu dala k dispozici počítač, který měl předat únosci v Praze. Posléze dostal instrukce, aby s ním přijel na dálnici mezi Berlínem a Drážďany. Policisté postupně zjistili následující:
Třicetiletá žena si najala taxikáře v Berlíně, který ji tam několik hodin vozil, dokonce jí poskytl ubytování. Nakonec jí zastavil u banky, kde se snažila vybrat peníze, aby mu zaplatila. Platební karta však nefungovala. Taxikář si škodu vyčíslil na 1500 Euro a rozhodl se, že ženu ze Zlína nepustí, dokud mu vše neuhradí. Zoufalá třicetiletá žena kontaktovala svého kamaráda tak, že z taxikářova mobilu poslala sms, do které napsala, že ji muž nechce pustit, dokud mu nezaplatí. Kamarád se snažil sehnat peníze u její matky, která se polekala a policii oznámila únos. Policistům se posléze podařilo ženu najít a zadržet. Německá strana ji do České republiky předala v neděli, ve večerních hodinách už byla doma v Otrokovicích. Taxikář ji prý z auta vyhodil, když uviděl, jak se kolem místa, kde byli, začínají hemžit policejní vozy. Kromě zlínských policistů na případu pracovali také odborníci z policejního prezidia, útvaru na odhalování organizovaného zločinu, v pohotovosti byla letecká služba a zásahová jednotka.
Co se stalo s taxikářem, zatím nevíme, zadržela ho německá policie a prozatím nás o výsledku svého vyšetřování neinformovala.

 

12. prosince 2011, mjr. Ing. Jana Bartíková

vytisknout  e-mailem