Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Zlínskou policii navštívil ministr vnitra

ZLÍN: Probírala se zásadní témata – rozpočet, stavy policistů apod. 

Zlínské Krajské ředitelství v pondělí 23. ledna navštívil ministr vnitra Jan Kubice. Byla to jeho první návštěva ve funkci ministra ve Zlínském kraji. Doprovázeli ho jeho náměstci Jaroslav Hruška – první náměstek pro vnitřní bezpečnost a paní Miroslava Oliveriusová – náměstkyně ministra vnitra pro ekonomiku.
Úkolem vedení krajského ředitelství bylo představit týmu ministra vnitra naše priority, trendy a vize a zhodnotit současný stav. Ministr se mimo jiné dozvěděl, jak si na tom stojí naše ředitelství po ekonomické stránce a jaké je naše postavení ve srovnání s ostatními třinácti kraji v České republice. Celý ministrův tým překvapila informace, že Zlínské krajské ředitelství je co do objasněnosti trestných činů dlouhodobě na druhém místě v republice, přičemž síť policistů je nejřidší. Zlínský kraj má totiž nejvíce obyvatel na jednoho policistu, a to 472. V jiných krajích je tato zatíženost i poloviční. Pan ministr byl velmi spokojen i s úsporami, kterých jsme u nás dosáhli. Co se týká telefonování, spotřeby vody i energie, máme náklady na jednoho policistu nejnižší v republice. Ministr potvrdil, že úsporné a přitom výkonné chování zdejší policie by mělo být inspirací a motivem pro ostatní krajská ředitelství.
Ministr Kubice zdůraznil, že co se týká ekonomické situace, není v našem resortu momentálně nejrůžovější a je nutné počítat s dalšími restriktivními opatřeními. Policisty i hasiče uklidnil, že propouštět se nebude, protože to zákon neumožňuje, ale potvrdil, že se zasadí o to, aby se více lidí dostalo z kanceláří do terénu. „Některým pozicím by slušelo, kdyby byly převedeny do přímého výkonu,“ řekl doslova Jan Kubice na tiskové konferenci. „Ekonomické škrty jsou nezbytné, nicméně nesmí být za žádných okolností dotčen komfort občanů,“ potvrdil ředitel Krajského policejního ředitelství plukovník Bedřich Koutný.
„Často slýcháme, že policie a hasičský sbor jsou v krizi, před krachem. Teď jednotlivé kraje objíždíme a ujišťujeme se, že to tak není. Ve Zlínském kraji je nesmírně vysoká zatíženost na jednoho policistu a my vidíme, že přitom to tady funguje velice dobře. Mělo by to tak jít i jinde,“ doplnil první náměstek ministra Jaroslav Hruška.
Jako výraz respektu a poděkování předal ředitel plk. Bedřich Koutný ministru Janu Kubicemu i jeho náměstkům na památku plakety našeho krajského ředitelství.
Ministr přijel do Zlína z Bystřice pod Hostýnem, kde si prohlédl hasičskou stanici. Po návštěvě našeho policejního ředitelství si ještě krátce prohlédnul zrekonstruované Obvodní oddělení policie ve Zlíně na tř. T. Bati. Z policie šel opět k hasičům, kde setkání vyvrcholilo zmíněným krátkým briefingem s novináři.
V úterý ráno odjel ministr Jan Kubice na oficiální návštěvu policistů a hasičů do Brna.
 

 

24. ledna 2012, mjr. Ing. Jana Bartíková

Odkazy do noveho okna

Ministr vnitra - tisková konference

Ministr vnitra - tisková konference 

Detailní náhled

Ministr vnitra ve Zlíně

Ministr vnitra ve Zlíně 

Detailní náhled

Návštěva ministra I

Návštěva ministra I 

Detailní náhled

Návštěva ministra II

Návštěva ministra II 

Detailní náhled

Návštěva ministra III

Návštěva ministra III 

Detailní náhled

Návštěva ministra IV

Návštěva ministra IV 

Detailní náhled

Návštěva ministra V

Návštěva ministra V 

Detailní náhled

Tisková konference

Tisková konference 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem