Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Zlínská policie vyšetřuje první vraždu v roce 2015

ZLÍNSKÝ KRAJ: V Bystřici pod Hostýnem našla policie v domě dvě mrtvoly.  

Vrchní komisař Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Zlínského kraje zahájil včerejšího dne trestní stíhání 35letého muže z Bystřice pod Hostýnem pro spáchání zvlášť závažného zločinu vražda. Zločinu se muž měl dopustit v dosud neupřesněný den kolem Vánoc 2014 v místě svého bydliště, a to tím, že údery sekerou a židlí do hlavy zabil svého 36letého bratra; motivem vraždy byla zřejmě předchozí hádka v alkoholovém opojení.
Vrah poté svoji oběť přikryl a v témže pokoji usnul a místnost jako ložnici užíval nadále i přes to, že zde po několika dnech po vraždě zemřela z přirozených příčin 59letá matka oběti i vraha. Mrtvolu matky nechal obviněný muž ležet na zemi a v pokoji dál spával, teď už se dvěma mrtvolami, a to až do chvíle, kdy jej zápach rozkládajících těl donutil přenést si postel do jiné místnosti domu.
Policii na stopu zločinu přivedli tuto sobotu místní občané, kteří si všimli, že paní a její starší syn již delší dobu nevycházejí z domu a tuto skutečnost policii nahlásili. Následná prověrka v místě bydliště pohřešovaných vedla k nálezu dvou mrtvol.
Policie z počátku prověřovala hypotézu, že za smrtí obou osob stojí jediný přeživší obyvatel domu, později obviněný 35letý muž, avšak soudní lékaři po provedené soudní pitvě konstatovali násilnou smrt způsobenou další osobou pouze v případě zesnulého 36letého muže; u jeho matky šlo o smrt z přirozených příčin.
Obviněný muž s policií zpočátku spolupracoval a k činu se doznal, posléze odmítl vypovídat. Policie dala podnět dozorovému státnímu zástupci k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby.
V případě shledání vinným hrozí obviněnému muži, doposud šestkrát soudně trestanému, trest odnětí svobody v rozpětí dvanáct až dvacet let.
 
Ve Zlínském kraji jde o první vraždu vyšetřovanou v roce 2015, která však byla spáchána ještě v roce 2014. Za rok 2014 evidujeme ve Zlínském kraji dvě dokonané vraždy a pět pokusů; poslední vražda bude již započítána do nového roku.
 
 
13. ledna 2015, mjr. PhDr. Pavel B. Stránský

vytisknout  e-mailem