Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Zlínská policie má nové technické vozidlo

ZLÍNSKÝ KRAJ: Velkou měrou na něj přispěl Zlínský kraj. 

Vozový park Krajského ředitelství policie Zlínského kraje doznal dalšího vylepšení. Za významné podpory Zlínského kraje byl realizován nákup speciálního technického vozidla v barvách Policie ČR. Ten bude sloužit zejména při řešení mimořádných událostí a během krizových situací, čemuž odpovídá i jeho vybavení. Automobil tovární značky Mercedes Benz má náhon na všechna čtyři kola a je vybaven speciální účelovou nástavbou. Ta je rozdělena do tří oddělených sektorů. Levý sektor by měl sloužit mimo jiné pro umístění stanu, kanystrů s palivem a dalšího drobného materiálu. V prostoru pravého sektoru je umístěno vybavení pro práci ve vodě, hasící pomůcky, kanystry s pitnou vodou a ochranné pomůcky pro jednotlivé členy technického družstva. V zadním sektoru je uloženo mimo jiné nářadí, osvětlovací technika, kabeláž, zdravotní nosítka, elektrocentrála, motorová pila, hydraulický zvedák, motorová rozbrušovačka, žebřík atd.
Celková cena technického vozu včetně výbavy mírně přesahuje dva a půl milionu korun. Většinu z této částky, přesně dva miliony korun, tvoří účelová investiční dotace z rozpočtu Zlínského kraje, bez níž by k nákupu automobilu pravděpodobně nedošlo.
„Za přidělenou dvoumilionovou dotaci jsme Zlínskému kraji samozřejmě vděčni. Oceňuji také iniciativu, kterou do celého projektu vložil pan hejtman Stanislav Mišák,“ uvedl krajský policejní ředitel plk. JUDr. Jaromír Tkadleček.
Nové vozidlo bude mít k dispozici technické družstvo pohotovostního a eskortního oddělení.
 technické vozidlo.JPG
 technické vozidlo4.jpg
technické vozidlo3.JPG
technické vozidlo2.JPG
 
 
29. ledna 2014,
 
 
nprap. Petr Jaroš, tiskový mluvčí, Krajské ředitelství policie Zlínského kraje,
tel. 974 662 209; 602 187 958, krpz.tisk@pcr.cz
 
Mgr. Renata Škrobálková, tisková mluvčí, Krajský úřad Zlínského kraje,
tel. 577 043 190; 731 555 161, renata.skrobalkova@kr-zlinsky.cz

vytisknout  e-mailem