Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Zledovatělé silnice zkomplikovaly dopravu

KRAJ VYSOČINA: Během čtyř hodin byly oznámeny tři desítky nehod. 

Ve čtvrtek 10. března přijali policisté na Vysočině mezi půl čtvrtou a půl osmou ráno oznámení o celkem třiceti nehodách.
V časných ranních hodinách byly silnice na mnoha místech zledovatělé. Nejhorší situace byla na Jihlavsku, dále Havlíčkobrodsku a Žďársku. Kolem šesté hodiny ráno začaly přibývat nehody i na Třebíčsku. Ve většině případů řidiči na zledovatělé vozovce nezvládli řízení, dostali s automobilem smyk a vyjeli mimo vozovku. Vozidla pak skončila nejčastěji v příkopech nebo narazila do stromů. Provoz na některých místech omezila havarovaná nákladní vozidla, která zůstala v důsledku nehody vzpříčená přes silnici. Na řadě míst havarovalo i několik vozidel po sobě. Na Havlíčkobrodsku na úseku mezi obcemi Šmolovy a Lípa narazila řidička osobního vozidla do stromu. Při nehodě se zranily dvě ženy. Obě byly převezeny do nemocnice. Na tomto úseku následně havarovala ještě další tři vozidla.
Na dálnici došlo k nejvýraznějším komplikacím na 128 km ve směru na Brno. Nejprve zde po půl páté ráno havaroval řidič dodávky do středových svodidel a po šesté hodině zde havarovalo dalších pět vozidel, z toho jedno nákladní.
Policisté vyjížděli také ke dvěma nehodám autobusů, havárii sanitního vozidla a střetu automobilu s posypovým vozem.
Na poškozených vozidlech vznikaly při nehodách vysoké škody. Na místech dopravních nehod policisté řídili dopravu, prováděli šetření, zadokumentování a podíleli se na zprůjezdnění komunikací.
Kolem osmé hodiny ráno se začala situace uklidňovat a počet oznámených nehod klesat. I nadále však doporučujeme dbát při jízdě zvýšené opatrnosti, snížit rychlost jízdy a dodržovat bezpečnou vzdálenost mezi vozidly.
 
por. Bc. Jana Kroutilová, komisař
10. března 2011

vytisknout  e-mailem