Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Zkušení recidivisté jeli v zaběhnutých kolejích

HRANICE - Ani vyhlášený stav nouze je nezastavil. 

V neděli odpoledne byli bezprostředně po krádeži vloupáním do objektu kasina v Černotíně zadrženi dva muži ve věku 37 a 40 let, kteří skončili na policejní služebně, kde si pobyli dva dny, než byli převezeni do vazební věznice v Olomouci. Ještě předtím je ale policejní komisař obvinil z trestného činu krádež spáchaného ve spolupachatelství a staršího z nich ještě z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, protože na místo činu přijel vozidlem i přesto, že měl soudem vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Oběma hrozí, s ohledem na vládní opatření a vyhlášený nouzový stav, trest odnětí svobody od dvou do až osmi let. 
Po rozbití okna na uvedeném objektu vnikli společně dovnitř a ukradli finanční hotovost 5 000 Kč, několik lahví alkoholu, mobilní telefon, centrálu k herním tabletům, tablet s příslušenstvím, elektronické cigarety, značkový kávovar a pár dalších drobností v celkové částce 30 500 Kč. Mimo tuto škodu způsobili i další ve výši 3 000 Kč na rozbitém okně.
Oba mají bohatě popsaný trestní rejstřík a oba již vězeňské prostředí dobře znají. V minulosti se dopouštěli zejména majetkové trestné činnosti a starší z nich měl co do činění i s drogami. S ohledem na jejich minulost a s předpokladem, že budou v trestné činnosti i nadále pokračoval, podal policejní komisař státnímu zástupci podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby, který se s ním ztotožnil a stejně tak i soudce. Se svobodou se tedy museli na nějakou dobu rozloučit a ve vazbě budou čekat do rozhodnutí soudu.  

por. Mgr. Miluše Zajícová
16. dubna 2020      

vytisknout  e-mailem