Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Zkus být hasičem, policistou, záchranářem!

J.Hradec -Preventivně výchovné a ukázkové odpoledne se složkami IZS.  

V rámci preventivně výchovné činnosti zve dopravní policie Jindřichův Hradec ve spolupráci s dobrovolnými hasiči a směnou „C“ HZS Jihočeského Kraje ÚO Jindřichův Hradec na již III. ročník den složek IZS s názvem“ ZKUS BÝT HASIČEM, POLICISTOU, ZÁCHRANÁŘEM“. Tato pro veřejnost velice zajímavá akce se bude konat tradičně v areálu hasičské stanice územního odboru v Jindřichově Hradci dne 17. září od 12:00 do 17:00 hodin. Vstupné je, jako ročníky předešlé, zdarma.
Auto - Pomáhat a chránit.jpgAuto - Pomáhat a chránit.jpg
 
Třetí  ročník této akce byl uspořádán na základě kladného ohlasu široké, nejen laické ale i odborné veřejnosti. Občané mohou shlédnout například zásah u dopravní nehody, která se bude odehrávat sice jako v reálu, ale zpomaleně a s komentářem, aby měli diváci čas vše důkladně zaznamenat. Ze strany dopravní policie bude k vidění   nejen dostupná technika jako ruční laserový radar, vozidla a motocykly policie, ale i speciálně vybavené vozidlo, které je „ operační středisko“ na čtyřech kolech a využívá se v terénu při práci složek IZS . Opakovaně bude  prezentována ukázka zadržení nebezpečného pachatele, který  bude ujíždět ve vozidle, práce kynologů a služebních psů. Můžete shlédnout čtyřnohé ochránce zákona- psy „specialisty, kteří vyhledávají drogy či výbušniny. Policisté z oddělení služební přípravy předvedou  dostupné zbraně policie ČR.
 
                          
Formou praktické ukázky bude předvedena výbava Hasičského záchranného sboru ochrannými pomůckami při zásahu na nebezpečné chemické látky. Pro velký úspěch ze strany diváků  bude opět provedena  opakovaná ukázka se speciálním postupem hašení pomocí pušky IFEX 3000, která dokáže dvěma výstřely zlikvidovat začínající požár auta. V rámci praktické ukázky bude předvedena také činnost lezecké skupiny HZS JČK ze třetího patra cvičné věže. Další prezentací příslušníků HZS bude  ukázka požárního sportu a to výstup jednohákovým žebříkem do třetího patra cvičné věže a běh na sto metrů překážek s hadicemi.
 
K prevenci přispěje i pojišťovna Generali a.s, agentura J.Hradec, která zajistila na akci simulátor nárazu s otočnou plošinou. Zde si mohou  dospělí vyzkoušet, jaké to je s vozidlem narazit při rychlosti 30 km v hodině, samozřejmě za užití bezpečnostních pásů. Prezentovat svoji práce bude rovněž Český červený kříž, Zdravotní záchranná služba Jihočeského kraje či Vojenská policie Tábor  a další.
 
Cílem této akce je  seznámit širokou veřejnost se zásahovou činností výše jmenovaných složek a interaktivní formou zapojit přítomné návštěvníky do simulovaných situací v dopravě se kterými se mohou v běžném životě setkat.
 
Nad všemi ročníky převzal záštitu hejtman Jihočeského kraje pan Mgr. Jiří Zimola, který bude osobně přítomen.
 
por. Mgr. Bc. Hana Millerová, pcrjhtm@mvcr.cz
14. září 2011

vytisknout  e-mailem