Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Zkolabované ženě vrátili život

HODONÍNSKO: Policista se svým kamarádem oživili ženu při srdečním kolapsu. 

Policista Obvodního oddělení ve Strážnici nprap. Pavel Sekerka se zasloužil o záchranu lidského života. Po skončení jedné z mnoha směn jel se svým kamarádem do místa bydliště. Během cesty u obce Lipov spatřil policista na poli vedle silnice ležící osobu a u ní dvě ženy. S kamarádem na místě zastavili, aby zjistili, co se přihodilo. Od žen se dozvěděli, že již volaly RZS a mezitím se pokoušely oživovat na zemi ležící starší ženu, která nedýchala a měla zástavu srdce. Policista se svým kamarádem převzali inciativu, uklidnili situaci a začali ležící ženu v bezvědomí okamžitě resustitovat. Oživování pak prováděli až do příjezdu posádky záchranné služby, která si pacientku převzala do své péče a odvezla ji do nemocnice.

Později se dozvěděli, že žena, kterou oživovali, prodělala život ohrožující srdeční kolaps. Bez včasné a kvalitně provedené první pomoci by pravděpodobně celá záležitost mohla skončit tragicky. I samotní lékaři se vyjádřili, že přes počáteční nepříznivé prognózy se nyní zachráněná žena zotavila, její zdravotní stav se zlepšil a v současné době je mimo ohrožení života.

Tohoto činu našeho policisty a jeho kamaráda, kteří jsou také dobrovolnými hasiči, si velmi vážíme a oceňujeme jejich nasazení a profesionalitu, kterou na místě události předvedli. Poděkování se oběma zachráncům dostalo jak od rodiny zachráněné ženy, tak od představitelů obce, kde žijí a od vedoucího Územního odboru Policie ČR v Hodoníně.

por. Bc. Petr Zámečník, 3. 9. 2014

vytisknout  e-mailem