Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Život nejen pro Matěje – Světový den dárců kostní dřeně

KRAJ – Charitativní akci přijeli podpořit také policisté z pořádkové jednotky. 

V sobotu 21. září se uskutečnila ve Vestci u Prahy charitativní akce Život nejen pro Matěje, kterou podpořili i středočeští policisté svou přítomností.

V odpoledních hodinách policisté z pořádkové jednotky ÚO Benešov předvedli dvě ukázky, a to konkrétně zastavení a následné vytažení pachatele z vozidla a poté zákrok proti demonstrujícím osobám.

Charitativní akce měla celodenní doprovodný program, který připravili její organizátoři. Na místě probíhal hromadný nábor do registru dárců kostní dřeně, kdy lékařští experti hledali vhodné dárce na základě vzorku slin. Dále vystoupily hudební kapely a akci podpořili také známí fotbalisté. K vidění byla spousta ukázek složek Integrovaného záchranného systému.

Patnáctiletý fotbalista Matěj onemocněl před dvěma lety rakovinou krve. Jedinou šancí pro něj je najít vhodného dárce kostní dřeně. Od té doby proto jeho otec pořádá náborové akce dárců, čímž pomáhá nejen synovi, ale také dalším nemocným.

Do registru může vstoupit každý, komu je mezi osmnácti a čtyřiceti lety, váží více než padesát kilogramů, má zdravotní pojištění platné v České republice, je bez trvalé léčby a má dobrý zdravotní stav.

por. Bc. Michaela Richterová

tisková mluvčí

P ČR Rakovník

24. září 2019

vytisknout  e-mailem