Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Zítra oficiálně začíná Barum Czech Rally Zlín 2015

ZLÍNSKÝ KRAJ: Soutěžní tratě budou zcela uzavřeny.  

Do včerejší dopravně bezpečnostní akce jsme nasadili 24 dopravních policistů. Celkem zjistili 91 přestupků, z čehož v 71 případech se jednalo o překročení nejvyšší povolené rychlosti. Mezi zastavenými byli i dva účastníci Barum rally, kteří se dopustili drobných přestupků.
 
Dnes, stejně jako včera, mají soutěžící možnost absolvovat seznamovací jízdy. Během dne si mohou projet tratě sobotních rychlostních zkoušek, a to v běžném provozu bez uzavírek. Jinak tomu bude večer, neboť od 22:45 do 01:30 hodin bude zcela uzavřena trať městské rychlostní zkoušky. Na tuto dobu jsou naplánovány seznamovací jízdy na zhruba tříkilometrovém okruhu. Ten má start na ulici Vodní a pokračuje dál přes Gahurovu, J. A. Bati, Dvacátou, autobusové nádraží, ulici Výletní a Benešovo nábřeží zpět na Vodní.
 
pátek od půl šesté ráno do čtrnácti hodin bude zcela uzavřena silnice spojující obce Pohořelice a Komárov. Uskuteční se zde kvalifikační rychlostní zkouška a shakedown, po jehož ukončení se veškerá pozornost soustředí do Zlína. V souvislosti s noční městskou rychlostní zkouškou bude centrum města pro běžnou dopravu zcela uzavřeno od 17:45 hodin. S otevřením trati počítáme krátce po půlnoci.
 
Všem divákům doporučujeme, aby se nesnažili do centra města za každou cenu přijet automobilem. Parkovací plochy budou velmi omezené, je tedy výhodnější nechat vozidlo na některém z parkovišť na okraji města a do centra přijet městskou hromadnou dopravou. Za parkování na místech, na kterých to není dovoleno, hrozí řidiči odpovídající postih ze strany policistů. Ti budou mimo jiné dohlížet i na bezpečnost a veřejný pořádek.
 
Zlínské autobusové nádraží bude po dobu trvání městské rychlostní zkoušky dočasně přesunuto na ulici Hradskou.
 
sobotu se postupně uzavřou čtyři úseky, na kterých se uskuteční sobotní program Barum Czech Rally Zlín 2015.
Nejdříve, v 6:45 hodin, se uzavře trať Slušovice. Kromě samotných Slušovic se uzávěra týká i Nových Dvorů, Březové a Hvozdné.
Před půl devátou bude uzavřena divácky velmi oblíbená trať Pindula. Ta vede přes Lípu, Želechovice nad Dřevnicí a končí nedaleko Bohuslavic u Zlína.
Třetím uzavřenou tratí je Maják. Ta začíná nad Zlínem a pokračuje přes Malenovice až do Oldřichovic.
Poslední sobotní rychlostní zkouška – Kudlovice – bude zcela uzavřena v 11:40 hodin. Trať vede přes obce Sušice, Kudlovice, Traplice, Košíky a Jankovice. Cíl je nedaleko Bunče.
 
neděli na jezdce a diváky čeká dalších šest rychlostních zkoušek na třech uzavřených tratích.
Nejdříve se pojede rychlostní zkouška Semetín. Ta vede ze Vsetína směrem na Hošťálkovou. Trať bude uzavřena v 6:38 minut.
Další tratí je oblíbený Troják. Start je v Hošťálkové a přes Držkovou a Vlčkovou míří do cílové obce Lukov.
Posledním úsekem letošní Barum rally je rychlostní zkouška Žlutava. Trať vedoucí z Bělova, přes Žlutavu do Halenkovic bude uzavřena v 8:14 hodin.
 
  • Automobily neparkujte na odlehlých nebo neosvětlených místech!
  • Byť se vzdalujete jen na pár minut, nenechávejte uvnitř vozidla žádné věci!
  • I zdánlivě bezcenná věc ponechaná na viditelném místě automobilu může pachatele zlákat ke krádeži.
  • Před odchodem od vozidla zkontrolujte uzavření všech oken, včetně střešního a uzavření a uzamčení všech dveří!

27. srpna 2015, nprap. Petr Jaroš

 

vytisknout  e-mailem