Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Zimní pneu

Jihočeský kraj - Policisté se zaměřili na řádnou zimní výbavu. 

Od středy do pátku minulého týdne proběhla na území Jihočeského kraje dopravně bezpečnostní akce, pod názvem „ZIMNÍ PNEU“ s cílem snížení dopravní nehodovosti v důsledku nedodržování zákonných ustanovení spojených se „zimní výbavou“ - § 40a zákon č. 361/2000 Sb.

Za tři dny se do zmíněné akce zapojilo bezmála 220 strážců pořádku z řad pořádkové a dopravní policie, kteří zastavili a zkontrolovali 1 236 motorových a nemotorových vozidel. Přitom zjistili 334 dopravních přestupků.

Jako vždy, nejčastějším prohřeškem řidičů, je porušení nejvyšší povolené rychlosti v jízdě – 62 případů, za ním následuje nepoužívání bezpečnostních pásů a zádržného zařízení – 39 případů.

  • Ve 4 případech požili řidiči alkohol
  • V 11 případech telefonovali za jízdy
  •  U 77 motorových vozidel byl zjištěn nevyhovující technický stav
  • 16 řidičů jelo po dálnici D3 bez uhrazeného dálničního poplatku
  • V 6 případech se přestupku dopustili i chodci – nesprávné přecházení či nepoužití retroreflexních prvků při chůzi mimo obec.

Sněhové srážky a námraza mnoho řidičů připomnělo, že bez řádných zimních pneumatik je velkým riskem vyjíždět na silnice ve vyšších oblastech našeho kraje. Se začátkem jarních prázdnin mnoho rekreantů zavítá do horských středisek, proto sebou nezapomeňte „přibalit“ eventuálně sněhově řetězy, lopatku a posypový materiál, protože pokud byste někde zapadli, mohou se vám tyto věci hodit k vyproštění vozu.

por. Bc. Milan Bajcura, krpc.pio@pcr.cz

6. února 2023

vytisknout  e-mailem